CITROËN C4 & Ë-C4: INOVATIVNÍ, ELEKTRICKÝ, MODERNÍ

CITROËN C4 & Ë-C4: INOVATIVNÍ, ELEKTRICKÝ, MODERNÍ

NOVÝ C4 & NOVÝ Ë-C4 - 100% ËLECTRIC

CITROËN PŘEDSTAVUJE VŮZ DO NOVÉ DOBY

CITROËN pokračuje ve své elektrické ofenzívě a představuje nový 100% ëlektrický ë-C4 a nový CITROËN C4, který se vyznačuje inovativním designem charakteristickým pro moderní modely značky. Poskytuje výjimečný komfort, výborné jízdní vlastnosti a kompletní nabídku pohonných jednotek. Volit je možné mezi elektromotorem nebo benzinovým či naftovým motorem. Nový 100% ëlektromobil CITROËN ë-C4 stejně jako nový CITROËN C4 jdou hrdě ve šlépějích kompaktních hatchbacků Citroën vyráběných již 92 let. Od roku 1928 bylo postupně uvedeno 10 generací hatchbacků, kterých se prodalo rekordních 12,5 milionu kusů.
 

DESIGN

Nový 100% ëlektrický CITROËN ë-C4 a nový C4 v sobě snoubí:Eleganci, ladné linie a dynamiku kompaktního crossoveru: aerodynamická silueta, propracované detaily, okamžitě identifikovatelné prvky a nový světelný podpis. Sílu a charakter SUV: velká kola, prostornost a robustnost.

INOVATIVNÍ A TECHNOLOGICKÁ PŘÍĎ
CITROËN C4 je energický a osobitý vůz: Kapota je vysoká a detailně propracovaná, příď vozu jasně poukazuje na nový designový trend značky se světelným podpisem ve tvaru písmene V a dvouúrovňovými světlomety. Originální provedení předních světlometů, světel denního svícení a mlhových světel zdůrazňuje inovativní technologii Citroën LED Vision.
 
DYNAMICKÁ A ROBUSTNÍ ZÁĎ
Zkosená záď dodává vozu dynamiku, robustnost a dává tušit velký zavazadlový prostor (380 l).
Šikmé zadní okno, specifický spojler a světla spojená lesklým černým pruhem poukazují na nový jedinečný a odlišný designový trend vozu CITROËN C4 se světelným LED podpisem ve tvaru písmene V.
 
AERODYNAMICKÝ TVAR
Aerodynamický profil dodává překvapivě mohutné karoserii, která v sobě snoubí ladné linie s propracované detaily, smyslný dravý vzhled, sílu i osobitost.
Díky krátkým předním a zadním převisům, velkým kolům a světlé výšce 156 mm, vyšší než u konkurence, získává vůz na robustnosti a asertivitě a přímo láká k jízdě.
 
31 VNĚJŠÍCH BAREVNÝCH KOMBINACÍ, 6 PROVEDENÍ INTERIÉRU
7 barev karoserie : bílá Ice, černá Obsidian, šedá Steel, šedá Platinum, červená Elixir, hnědá Caramel a modrá Iceland.
5 barevných paketů : černá Glossy, písková Metal, šedá Textured, červená Anodized Deep a modrá Anodized, která je určena exkluzivně pro nový 100% ëlektrický ë-C4.
6 provedení interiéru v teplých a střízlivých odstínech či naopak veselých barvách. Zvolte standardní nebo příplatkový interiér v kombinaci se sedadly Advanced Comfort: šedá Urban, šedá Metropolitan, modrá Metropolitan, černá Hype a červená Hype.
 
 

MAXIMÁLNÍ POTĚŠENÍ Z JÍZDY

CITROËN ODPRUŽENÍ S HYDRAULICKÝMI DORAZY®
Nový CITROËN C4 je vybaven exkluzivním odpružením s progresivními hydraulickými dorazy®, které zajišťují maximální jízdní komfort a navozují dojem, že vůz nad nerovnostmi vozovky doslova přeletí. Inovace Citroën pro větší dynamiku a potěšení z jízdy. Princip fungování je jednoduchý. Speciální systém odpružení má navíc v obou koncových polohách hydraulické dorazy: jeden pro kompresi a druhý pro odskok. Odpružení tak funguje ve dvou fázích v závislosti na namáhání:
 • U mírných stlačení a následném odskoku kontroluje pružina ve spolupráci s tlumičem společně svislé pohyby bez využití hydraulických dorazů. To budí dojem, že auto přes deformace silnice doslova letí.
 • U velkých kompresí a s nimi spojenými odskoky pracuje pružina a tlumič ve spojení s hydraulickým dorazem, který postupně zpomaluje pohyb, čímž se zabrání náhlým zastavením na konci zdvihu. Hydraulický doraz energii absorbuje a rozptýlí. Neexistuje tedy žádný odraz a cestující jsou dokonale izolováni od nerovností vozovky.
PRAKTICKÉ A DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PROSTORY
Důraz je u nového vozu CITROËN C4 kladen na cestovní komfort. Velký vnitřní prostor, praktická odkládací místa a důmyslné uspořádání interiéru zpříjemňují každodenní používání vozu.

DRŽÁK SMART PAD® INOVACE CITROËN
Nový CITROËN C4 je vybaven unikátním systémem pro uložení a upevnění tabletu:
 • Citroën Smart Pad® je důmyslný výsuvný držák integrovaný do palubní desky, který umožňuje bezpečné uchycení jakéhokoli tabletu a spolujezdec ho tak může pohodlně používat.
 • Zásuvka zabudovaná v palubní desce u spolujezdce umožňuje uložení tabletu či jiných drobností.
CENTRÁLNÍ KONZOLE
Vysoká a robustní středová konzola obsahuje velké množství úložných prostor:
 • Bezdrátové dobíjení pro snadné nabíjení telefonu
 • 2 USB porty
 • Velký odkládací prostor před konzolou
 • Důmyslný úložný prostor před voličem jízdních režimů ve středové konzole
 • Uzavíratelný odkládací prostor s roletou a dvěma držáky nápojů
 • Praktický odkládací prostor ve středové loketní opěrce

PROSTOR NA ZADNÍCH SEDADLECH
Nový CITROËN C4 nabízí:
 • Prostorný interiér pro maximální pohodlí cestujících na zadních sedadlech s vynikajícím prostorem pro kolena, čímž se řadí mezi nejlepší ve své třídě (198 mm).
 • Důmyslné odkládací plochy jako úložný prostor v loketní opěrce, držáky nápojů, apod.
 • 2 USB porty.
VELKÝ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR
Nový CITROËN C4 se řadí mezi nejlepší ve své kategorii díky variabilnímu zavazadlovému prostoru o objemu 380 l.
Dvoupolohová podlaha umožňuje rozdělit zavazadelník a těžit z rovné plochy při sklopení zadních sedadel. Pro snazší manipulaci může být podlaha ponechána v šikmé poloze.
 

KONEKTIVITA

Nový 100% elektrický CITROËN ë-C4 a nový C4 nabízejí nejmodernější konektivní služby:
 • Dotykový 10″ displej s hlasovým ovládáním umožňuje nastavení funkcí vozu včetně přístupu k multimediálnímu systému, telefonu, klimatizaci a navigaci
 • Connect Play s funkcí Mirror Screen kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay
 • Bezdrátové dobíjení chytrých telefonů
 • Connect Assist – geolokovaná služba tísňového a asistenčního volání, která je bezplatná a dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu
 • Connect Nav – nejnovější on-line 3D navigační systém poslední generace
 • Citroën® ConnectedCAM: po SUV Citroën C3 a Citroën C5 Aircross jde o třetí model Citröen vybavený tímto systémem

TECHNOLOGIE

C4-Tableau de Bord

20 ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ ŘÍZENÍ
Nový CITROËN C4 může být vybaven až 20 asistenčními systémy řízení, které zjednodušují každodenní provoz a zajistí maximální cestovní komfort, vyšší bezpečnost a jistotu za volantem.

100% ËLEKTROMOTOR, BENZIN NEBO DIESEL

Nový 100% ëlektrický CITROËN ë-C4 se vyznačuje tichou a dynamickou jízdou bez rušivých elementů:
 • Motor 100 kW / 136 k
 • Okamžitě dostupný točivý moment 260 Nm
 • Dobití do 80% kapacity baterie za 30 minut* a dojezd až 350 km dle metody WLTP
 • Baterie 50 kWh se zárukou 8 let nebo do 160 000 km s garancí zachování 70% kapacity.
  *U veřejné rychlodobíjecí stanice 100 kW.

CITROËN C4 je v nabídce se spalovacími motory nové generace Euro 6d:
 • Příjemná a úsporná jízda.
 • U benzinových motorů je k dispozici výkon od 100 k do 155 k
 • U dieselových motorů od 110 k do 130 k
8STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA
8stupňová automatická převodovka nabízí 3 polohy (R, N a D) pro snadné zařazení zpětného chodu, neutrálu nebo jízdy vpřed, které se nastavují pomocí voliče zdobeného gilošováním. K dispozici jsou rovněž 2 tlačítka: P pro Parkování. M pro Manuální režim u vozů vybavených spalovacími motory nebo B pro režim Brake u elektromobilů.
 

AUTOCENTRUM BARTH, PARDUBICE

KONTAKTUJTE NÁS
 
Jaroslav Říha

Jaroslav Říha

vedoucí prodeje vozů Citroën

jaroslav.riha@autocentrum.cz