Novinka Peugeot Traveller je nástupcem Peugeotu Expert Tepee

PSA Peugeot Citroën a Toyota Motor Europe pokračují ve spolupráci a představují trojici osobních dodávek.

PSA Peugeot Citroën a Toyota Motor Europe (TME) představují nové vozy: 

Peugeot TRAVELLER, Citroën SPACETOURER a Toyota PROACE

 

Obě skupiny tímto potvrdily pokračování jejich dohody o spolupráci, kterou podepsaly v roce 2012. Modely se do prodeje dostanou v průběhu první poloviny roku 2016 a k vidění budou v březnu na blížícím se autosalonu v Ženevě. Vozy budou k dispozici ve verzi jak pro osobní užití tak ve verzi vhodné pro profesionální účely. 

 „Dnes představujeme tato tři nová vozidla, která jsou výsledkem spolupráce se společností Toyota Motor Europe. Díky této dohodě jsme dokázali vyvinout novou efektivní automobilovou platformu a můžeme zákazníkům z celého světa představit moderní produkty, které budou ve svém segmentu více než konkurenceschopné,“ uvedl Patrice Lucas, programový a strategický ředitel PSA Peugeot Citroën.

Jsme velice potěšeni, že ze spolupráce s PSA Peugeot Citroën vzešla zcela nová generace modelu Toyota Proace,“ uvedl prezident a generální ředitel TME Johan van Zyl a dodal: „Oba týmy pracovaly velmi usilovně, ať již společně nebo v rámci jednotlivých značek. Jsem přesvědčen o tom, že naše nová výrazná dodávka posílí na evropských trzích nabídku lehkých užitkových vozů značky Toyota. Proace doplní modelovou řadu robustních a trvanlivých vozů, které zákazníci od značky Toyota očekávají.

Současné modely Peugeot Expert a Citroën Jumpy byly podkladem pro první vozy Toyota PROACE (od roku 2013). Při zahájení spolupráce již v roce 2012 se automobilky dohodly, že budou společně vytvářet modely nové generace. Tato spolupráce by měla trvat nejméně do roku 2020. Cílem stvrzené spolupráce obou společností bude nabízet produkt tj. konkurenceschopný vůz v segmentu středně lehkých užitkových vozů. Výrobním závodem bude Sevelnord (PSA Peugeot Citroën továrna) ve francouzském městě Valenciennes. Tato spolupráce není náhodná a vychází již z dřívějšího spojení sil v projektu městských vozidel tj. Peugeot 108, Citroen C1 a Toyota Aygo.

 

 

Na vývoji a investicích do výroby pro dané vozy se podílela společnost TME (Toyota Motor Europe). Vozy používají stejná technická řešení, pohonné jednotky i vybavení, nicméně liší se specifickým vzhledem a to v závislosti na designu dané značky. Traveller dostal světlomety známé z jiných Peugeotů a řešení jeho přední části předznamenal letošní koncept Foodtruck - inovativní pojízdná restaurace. 

 

V CRASH TESTECH EURO NCAP ZÍSKALI PĚT HVĚZDIČEK

Peugeot Traveller byl jakožto zástupce bratrských modelů podroben nárazovým testům Euro NCAP. V této zkoušce obstál na výbornou a získal pět hvězdiček. Peugeot Traveller a jeho sourozenci jsou tak prvními dodávkami, které si letos přičítají pětihvezdičkové ohodnocení.

Výsledky crash testů v procentech:

  • ochrana dospělých - 87%
  • ochrana dětí - 91%
  • ochrana chodců - 64%
  • bezpečnostní asistenční systémy - 78%