Peugeot odhaluje NOVÝ PEUGEOT E-TRAVELLER

Na míru potřebám osobní dopravy

 

Peugeot E-Traveller: Přizpůsobený všem potřebám

Vůz E-Traveller je určen pro profesionální přepravu osob (hotely, kyvadlová doprava, taxislužba atd.) a v závislosti na verzi nabízí 5 až 9 vysoce komfortních sedadel.Provedení VIP má uspořádání ve stylu obývacího pokoje, se čtyřmi nezávislými sedadly proti sobě a s nadstandardní výbavou (třízónová klimatizace, střešní okno s protisluneční clonou atd.).Peugeot E-Traveller klade důraz na modularitu a praktičnost. Má posuvná a vyjímatelná sedadla, výklopné stolky ve druhé řadě, zabudované roletky atd. Je také skvělým spojencem pro outdoorové aktivity, a to díky systému Advanced Grip Control s funkcí Hill Assist Descent Control.

 K dispozici je rovněž E-Expert Combi s až 9 místy a optimalizovanou praktičností. Je určený především pro každodenní přepravu – spolky, kluby apod.

 Společným znakem všech nových verzí vozu E-Traveller je mimořádně velkorysý vnitřní prostor, který se díky baterii umístěné pod podlahou nijak nezmenšil. V závislosti na konfiguraci tak může nový E-Traveller převážet až 9 osob, přičemž zavazadlový prostor představuje 1 500 litrů. V případě pětimístné verze se pak jedná o 3 000 litrů. Při 2 nebo 3 osobách na palubě dosahuje objem zavazadlového prostoru až 4 900 litrů. Díky těmto vlastnostem je nový E-Traveller opět o krok dál z hlediska úrovně uživatelské přívětivosti, bezpečnosti a efektivity.

 


Svěží elegance

Pokud jde o přepravu cestujících, je nový E-Traveller zárukou elegantní a pohodlné mobility.

 • Přepracovaná přední část. E-Traveller přebírá nový vzhled modelové řady Peugeot, zejména design masky chladiče s aktuálním logem značky uprostřed, dále nové full LED světlomety vytvářející ikonický světelný podpis Peugeot ve tvaru 3 drápů a nárazník optimalizovaný z hlediska ochrany a aerodynamiky pro vyšší účinnost.
 • Nová palubní deska. Digitální přístrojová deska a velký centrální dotykový displej zaručují bezpečnost a praktičnost při každodenním řízení. Nový volant může být vyhřívaný. Přibylo úložných prostorů, zejména v horní části palubní desky a na středové konzole, a zvětšila se jejich kapacita. Do palubní desky je rovněž zabudován nový praktický a kompaktní ovladač automatické převodovky e-Toggle.
 • Zpracování interiéru je ještě propracovanější. Sedadla jsou opatřena novou látkou nebo perforovanou kůží a boční panely mají nové obložení v odstínu Liquid Palladium.

 

Efektivnější a propojenější než kdy dříve

Kompletní, vysoce výkonná modelová řada vozů s elektrickým motorem poskytuje dojezd až 350 km.

 • Tři jízdní režimy přizpůsobené každodenním potřebám. Nový E-Traveller je opatřen novým, účinnějším elektrickým motorem s maximálním výkonem 100 kW (136 k) a maximálním točivým momentem 260 Nm, který zaručuje optimální výkon od rozjezdu až do nejvyšší rychlosti 130 km/h. K dispozici jsou tři jízdní režimy: Eco pro největší dojezd, Power pro nevyšší výkon při plném zatížení a Normal.
 • Dvě kapacity baterie nabízejí dojezd až 350 km. Nový E-Traveller nabízí výběr ze dvou typů baterií, které splní všechny potřeby. Baterie s kapacitou 50 kWh, která je dokonale přizpůsobená každodennímu městskému a příměstskému provozu, zajišťuje dojezd až 224 km. Náročnější požadavky pak řeší baterie s kapacitou 75 kWh a dojezdem až 350 km1.
 • Nový systém rekuperačního brzdění. Pro optimalizaci dojezdu je E-Traveller vybaven novým systémem rekuperačního brzdění, který lze aktivovat ve třech různých úrovních rekuperace pomocí ovladačů umístěných za volantem.
 • Účinné nabíjení. Díky palubní jednofázové nabíječce o výkonu 7,4 kW a třífázové nabíječce o výkonu 11 kW je vůz E-Traveller možno efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu.
 • Přibližná doba nabíjení:
  - Pomocí veřejné rychlonabíjecí stanice 100 kW: 38 minut v případě baterie 50 kWh, 45 minut v případě baterie 75 kWh (nabití z 5 na 80 %).
  - Přes Wall Box 11 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 11 kW za 4 hodiny 50 minut v případě baterie 50 kWh, 7 hodin 30 minut v případě baterie 75 kWh.
  - Přes Wall Box 7,4 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 7,4 kW za 6 hodiny 43 minut v případě baterie 50 kWh, 11 hodin 20 minut v případě baterie 75 kWh.

 

Aplikace MyPeugeot® přináší novým elektrickým užitkovým vozům značky Peugeot nové funkce a služby konektivity:

 • Nabídka virtuální servisní knížky,
 • Odesílání tras připravených předem v telefonu do palubního navigačního systému. Navigační systém je předem naprogramován tak, aby reagoval na hlasové pokyny. S navigací TomTom se mapy automaticky aktualizují,
 • Dobíjení vozu v nejvhodnější dobu a podle dostupnosti nabíjecích stanic. Tato služba je k dispozici prostřednictvím aplikace eRoutes a lze ji využívat také prostřednictvím funkce zrcadlení navigačního systému
 • Ovládání centrálního zamykání dveří a aktivace světel a klaksonu na dálku.

Na dálku lze také kdykoliv spustit nebo naprogramovat teplotu ve voze a kontrolovat, naprogramovat, spustit nebo odložit nabíjení baterie.

 

KOMPLETNÍ NABÍDKA VOZŮ PEUGEOT

 

Zdroj: Tisková zpráva Porsche Česká republika