Autocentrum BARTH má za sebou rekordní rok a bude se rozšiřovat

Rok 2017 byl pro nás rokem pokoření mnoha rekordů.

Pardubice – Společnost Autocentrum BARTH zaznamenala v roce 2017 rekordní výsledky. Ze svých showroomů v Pardubicích a v Hradci Králové dodala za téměř 6 tisíc vozů, přesněji 5 880. Obrat společnosti vzrostl z 2,3 miliardy v roce 2016 na 2,9 miliardy korun. „Získali jsme také řadu ocenění, které nás těší. S ohledem na nárůst objemu práce jsme zahájili v Pardubicích výstavbu nového obchodního areálu. Dál se budeme orientovat také na operativní leasingy nebo půjčování motorek či karavanů,“ prohlásil Michal Burkoň, výkonný ředitel Autocentra BARTH.

AUTOCENTRUM BARTH v roce 2018:

výsledky Autocentra za rok 2017

Největší zájem byl o osobní vozy značky Volkswagen (2061), následovala ŠKODA (2020) a užitkové vozy Volkswagen. Autocentrum BARTH nabízí také značky Audi, SEAT, Peugeot, Honda nebo KIA, z motorek pak například Yamahu. „Jednáme také s dalšími značkami automobilem, které mají jiné cílové skupiny zákazníků, než prodáváme doposud. Podrobnosti ještě nemůžeme zveřejňovat. Součástí nového areálu vybudujeme nový velký showrom Blue box pro značku Peugeot,“ upřesnil Michal Burkoň.

Lidé si oblíbili operativní leasing

Ke skvělým výsledkům výrazně dopomohl produkt BARTH-OPERAK.cz. Právě Autocentrum BARTH začalo koncem roku 2015 v České republice jako první s aktivní nabídkou exkluzivního operativního leasingu retailovým zákazníkům, a to za mimořádně nízké splátky. „Přivedly nás na to potřeby klientů, kteří chtěli jezdit v kvalitních autech, ale nemohli dát statisíce korun za nové, dokázali však oželit 6 tisíc korun měsíčně na splátku operativního leasingu,“ vysvětlil Michal Burkoň. „Jen za minulý rok jsme dodali na operativní leasing více jak 1 500 nových vozů námi zastupovaných značek. Zájem je stále obrovský, v letošním roce chceme přes tuto službu nabídnout až dva tisíce vozů,“ prohlásil Michal Burkoň.

Autocentrum BARTH získalo za rok 2017 řadu ocenění. Například obchodní ředitel Petr Eis převzal nyní v únoru „Zlatou jehlici Volkswagen“, kterou německý koncern oceňuje jednotlivce za největší přínos pro značku. Autocentrum se stalo také druhým největším prodejcem aut VW v České republice a druhým největším partnerem společnosti ŠkoFIN. V rámci prodeje ojetých vozidel získalo Autocentrum BARTH ocenění nejlepší prodejce DAS WELT AUTO v České republice. A například ve značce KIA získalo 1. místo v prodeji finančních služeb a současně je druhým nejlepším dealerem v České republice.

Ocenění dealerů 2017

 

Karavany nebo Rallye Dakar

Zároveň se Autocentrum BARTH neorientuje jenom na automobily - úspěšná byla i prodejna motocyklů YAMAHA otevřená před třemi lety. „V roce  jsme prodali 100 motorek. Podařilo se nám také rozjet Motopůjčovnu (www.MOTOPUJCOVNA.cz), kde je možné si zapůjčit nové nebo zánovní motocykly značek YAMAHA, TRIUMPH, Ducati, nově také nové motocykly BMW a KTM,“ prohlásil Michal Burkoň, předseda představenstva Autocentrum BARTH, které nabízí půjčovnu obytných vozů BARTH Caravan. Ta se pro velký zájem zákazníků pro rok 2018 rozšířila na téměř 30 obytných vozů.

Vedle toho se skupina BARTH orientuje na Dakarskou rallye. V lednu se početný tým (5 závodníků) již počtvrté účastnil pouštní soutěže v Jižní Americe. Do cílového pódia se dostali tři jezdci, nejlépe si vedl legendární Josef Macháček, který dojel na čtyřkolce na 12. místě. „Účast BARTH Racing na Dakarské rallye si pochvaluji. Některé další české dakarské týmy u nás nakupují vozy, a hodně zákazníků nás zná z médií. Také kvůli Dakarské rallye přijíždí lidi pro auta až do Pardubic. Během soutěže nám fandí a sdílí s námi naše výhry, ale i prohry,“ popsal Michal Burkoň, který vidí budoucnost v prodeji aut na internetu.


CELKOVÉ PRODEJE VOZU V AUTOCENTRUM BARTH V ROCE 2017:

VW osobní  = 2 061 vozů
ŠKODA = 2 020 vozů
VW užitkové = 236 vozů
Audi = 125 vozů
SEAT = 388 vozů
Peugeot = 203 vozů
Honda = 18 vozů
KIA = 186 vozů
Ojeté vozy = 543 vozů
Ostatní = YAMAHA 100 vozů
Celkem 5.880 vozů


Obrat společnosti vzrostl z 2,3 miliardy v roce 2016 na 2,9 miliardy za rok 2017.

Výstavba nového areálu v Pardubicích
Výstavba nového areálu v Pardubicích
Mapa areálu
Výstavba nového areálu v Pardubicích