Kia Stonic nově ve sportovní variantě GT

Kia odhalila nový Stonic GT Line coby nejnovější model značky rozšířený o sportovně pojatou variantu ‚GT-Line‘.

Kia Stonic GT má sportovnější náboj

  • Nejnovější modelová řada se rozšiřuje o sportovně pojatou variantu ‚GT-Line‘
  • Sportovnější exteriér i interiér s novými možnostmi úprav na přání
  • Jedinečné prvky GT Line v kabině a nejmodernější technologie palubní konektivity Kia
  • Možnost výběru z přeplňovaných motorů 1,0 litru T-GDi vč. mild-hybridních variant
  • Na evropských trzích na přelomu 2020 a 2021

Stonic GT Line disponuje designovými prvky Kia výrazněji oslovující emoce, resp. nejsportovnějšími prvky v interiéru a exteriéru vyhrazenými pouze pro GT Line. Podobně jako další varianty z modelové řady Stonic nabídne GT Line dost prostoru k úpravám na přání (např. nové dvoubarevné kombinace laku karoserie), jakožto i výběr z mild-hybridních a konvenčních pohonných ústrojí.

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Stonic byl od samotného zahájení prodeje v Evropě v roce 2017 velmi úspěšný, neboť se zde zatím prodalo přes 150 tisíc těchto vozů. V roce 2019 se také stal naším čtvrtým nejprodávanějším modelem v Evropě. Majitelé svůj Stonic milují, přičemž nové provedení GT Line prezentuje to nejlepší ze Stonicu a přichází s designem inspirovaným nejvýkonnějšími zástupci naší modelové nabídky. Očekáváme, že varianta GT Line ještě zvýší atraktivitu modelové řady Stonic v tomto nyní vysoce konkurenčním segmentu trhu.“
Stonic GT Line se začne vyrábět letos v říjnu v korejském výrobním závodu Kia Sohari. Prodeje na evropských trzích budou spuštěny v průběhu posledního čtvrtletí 2020 a prvního kvartálu 2021, přičemž na všechna provedení se bude vztahovat jedinečná sedmiletá záruka Kia s omezením na 150 tisíc km.


Design exteriéru inspirovaný vozy kategorie GT


Design exteriéru provedení Stonic GT Line dodává městskému crossoveru sportovnější náboj, inspirovaný výkonnými modely Kia s označením ‚GT‘ (Stinger, Ceed GT a ProCeed GT). To se projevuje na první pohled odlišným zpracováním předního i zadního nárazníku, které tomuto vozu dodává sebejistější postoj. Přední nárazník krom toho vylepšují integrovaná LED mlhová světla, tři výrazné přívody vzduchu v přední partii vozu a kovový dekor podél spodní hrany. Jedinečné designové provedení se týká i ‚tygří‘ masky chladiče, resp. černého lakování krytů vnějších zpětných zrcátek. Modely GT Line krom toho standardně používají nové full-LED světlomety s nepřehlédnutelným světelným podpisem. Výraznější zadní nárazník odlišuje vůz od ostatních provedení Stonicu prostřednictvím designu, jenž napodobuje zdvojené výfuky a zadní difuzor; na výklopné zádi dále najdeme označení GT Line.

Stonic GT Line stejně jako dosavadní varianty modelu Stonic láká zákazníka širokými možnostmi úprav na přání. Celá třetina doposud prodaných vozů s označením Stonic měla dvoubarevné lakování karoserie – a stejnou možnost nabízí zájemcům i GT Line. V závislosti na konkrétním trhu mohou zákazníci vybírat až z 15 dvoubarevných kombinací karoserie a střechy. Provedení GT Line tyto barevné varianty ještě rozšiřuje prostřednictvím barevného lemování všech tří otvorů sání v prostoru předního nárazníku, sladěného s kontrastním odstínem střechy. Stonic GT Line standardně vyjíždí na 17" kolech z hliníkové slitiny.

Zdroj: Tisková zpráva Kia Motors Czech