Koncepční vůz PEUGEOT e-LEGEND - #Unboring the future

Koncepční vůz PEUGEOT e-LEGEND - #Unboring the future

Protože nuda není součástí naší DNA, protože samočinnost neznamená monotónnost a protože přechod na nové zdroje energií nevymaže 120 let automobilové historie, odhalujeme nyní koncepční vůz Peugeot e-Legend. Tato vzrušující vize budoucnosti ztělesňuje potěšení z jízdy a má podobu nádherného ikonického vozidla. Tato představa automobilu výrazně moderního tvaru je oslavou genů a elegance dědictví značky Peugeot.

#UNBORING THE FUTURE

Peugeot se vždy aktivně podílel na různých technologických převratech. Nyní se pouští do přechodu  na nové zdroje energií s přesvědčením, že technologie a potěšení z jízdy mohou jít ruku v ruce. Budoucnost, kterou připravujeme, je taková, která vám umožňuje vybrat si verzi karoserie, typ pohonu nebo řízení. Před značku Peugeot jsou nová teritoria, která lze zdokonalit, a nové výzvy, na které chce odpovědět. Současně nás doprovází příslib, že v každém z našich vozů budou přítomny hodnoty značky: kvalita bez kompromisů, vytříbený design a  instinktivní řízení.

Ztělesněním této vize je koncepční vůz Peugeot e-Legend, skutečný předmět touhy, který přináší svobodu pohybu a nabízí výběr z nekonečné plejády zážitků: #UNBORING THE FUTURE.

Získávání času

V současném prostředí, kde na naše smysly neustále útočí různé vjemy a ze všech stran přicházejí informace, je pravděpodobně jednou z nejcennějších věcí mít čas sám pro sebe i čas pro odpočinek a zklidnění. Samočinné řízení vám pomůže tento čas pro sebe najít a získat ve svém voze nové zážitky.

Peugeot e-Legend nabízí v závislosti na typu silničního provozu nebo nálady řidiče čtyři režimy řízení.

Dva autonomní:

 • SOFT: upřednostňuje pohodlí cestujících. Digitální zobrazování na displejích s obsahem informací omezeným na nezbytné minimum;
 • SHARP: přesné a dynamické nastavení vozu. Možnost maximálního připojení k digitálním aktivitám (sociální sítě, diář atd.).

V autonomním režimu se konfigurace interiéru koncepčního vozu Peugeot e-Legend přizpůsobuje:

 • díky elektronické technologii řízení („by wire“) se volant zatáhne pod zvukový panel a uvolní se prostor pro 49palcový displej,
 • přední sedadla se nakloní,
 • boční loketní opěrky se automaticky roztáhnou a uvolní velký úložný prostor a místo pro indukční nabíjení telefonů,
 • hlavní ovladače zůstávají dostupné přes středovou konzolu zabudovanou v sedadle řidiče.

Posádka se tak může věnovat své oblíbené zálibě. Může si zahrát videohru nebo sledovat film buď na zakřiveném centrálním displeji nebo na displejích zabudovaných do slunečních clon.

Dva manuální režimy:

 • LEGEND: režim „cruising“ používající tří budíky z modelu 504 Coupé a vyobrazení digitálně vytvořeného dřeva na jednotlivých obrazovkách,
 • BOOST: dynamické stimulující řízení díky výkonnému elektromotoru. „Ponoření“ do vozu s promítáním silnice na jednu velkou obrazovku.

Ponoření do zvuku využívající konektivitu

Koncept Peugeot e-Legend nabízí ve spolupráci se společností SOUNDHOUND Inc.®, která je lídrem v oblasti technologií umělé inteligence, osobního asistenta s hlasovým ovládáním, který je přizpůsobený pro samočinné řízení. Řidič může jedinou větou změnit režim řízení vozu, pustit svůj oblíbený seznam skladeb či otevřít nebo zavřít elektricky ovládané dveře vozu. Systém odpovídá digitalizovaným hlasem Gillese Vidala (šéfdesignér značky Peugeot) a obsahuje 17 jazyků! Verze přizpůsobená našim sériovým vozidlům bude u výrobků značky Peugeot k dispozici do dvou let.

Peugeot a Focal připravily společně budoucí způsob poslechu zvuku spojující požadavek náročnosti a inovace pro jedinečný zvukový zážitek.

Akustická architektura FOCAL® zajišťuje bez ohledu na zdroj optimální rozptýlení zvuku. Systém zabudovaný do koncepčního vozu Peugeot e-Legend je předobrazem budoucnosti ozvučení interiéru a nabízí dvě zcela nové zvukové funkce:

 • „mapping“ umožňující například posílat pokyny navigace pouze řidiči, zatímco ostatní cestující mohou poslouchat hudbu;
 • „zoning“ umožňující úplnou individualizaci obsahu, díky níž je každý člen posádky ve své zvukové bublině a vzájemně se neruší.

Přímočaré dědictví

Koncepční vůz Peugeot e-Legend kombinuje své dědictví s nejmodernějšími technologiemi automobilového průmyslu a tím posiluje DNA značky. Peugeot dokazuje, že hyper-technologický vůz může být velmi atraktivní. Volba tvaru kupé pro autonomní vozidlo s použitím moderních postupů a realistických proporcí je příslibem silného zážitku z jízdy. Využití nových elektrických platforem rozšiřuje možnosti designérů tím, že odstraňuje technická omezení související se spalovacím motorem.

Atletický a smyslný vzhled

Koncepční vůz Peugeot e-Legend navazuje na dědictví značky. Nově pojímá hlavní znaky stylu vozu 504 Coupé:

 • lehká, atletická, výrazná a vybroušená silueta;
 • kabina, zaoblená směrem k zadní nápravě, s velkými prosklenými díly.

Při pohledu zepředu je vůz snadno identifikovatelný díky vizuálnímu podpisu se třemi drápy a dvěma dvojitými moduly. Pod světlomety je situovaná technická zóna zahrnující všechny funkce podpůrných prvků řízení. Celá přední maska je zasazena mezi přední blatníky a je připomínkou dřívějších pochromovaných nerezových nárazníků. Je rozdělena černým hliníkovým nosníkem na dvě části.

Vzadu se objevuje typický, velmi technologicky pojatý vizuální podpis modelové řady Peugeot se třemi drápy. Třetí brzdové světlo s multilamelovým systémem, v němž se odráží, je umístěno v horní části zadního okna a táhne se po celé jeho šířce.