Motory nejnovější generace s nízkou spotřebou paliva.

Každý motor z nabídky pro Transporter má mimořádně nízkou spotřebu, aniž by to mělo negativní vliv na radost z jízdy.

Motory TDI

Nejnovější generace naftových motorů se vyznačuje velmi nízkou spotřebou paliva bez toho, aby bylo nutné šetřit na radosti z jízdy. Mimořádný výkon při nízké spotřebě paliva disponuje motoro 2,0 l TDI 150 kW/204 k.

Motory TSI

Rozhodnout se můžete pro agregát 2,0 l TSI s výkonem 110 kW/150 k nebo 2,0 l TSI s výkonem 150 kW/204 k. Oba motory jsou vybaveny přímým vštřikováním paliva a přeplńovaným turbodmychadlem.

BlueMotion Technology

Modely Volkswagen doplněné opatřeními BlueMotion Technology naplňují myšlenky filosofie "Think Blue.". Proto je každý nový motor, který splňuje emisní normu Euro 6 vybaven sériově systémem "Start-Stop", využíváním energie uvolněné při brzdění, asistentem pro rozjezd do kopce a pneumatikami se sníženým valivým odporem.

Systém "Start-Stop"
Automaticky vypíná motor v případě, že automobil stojí, motor běží na volnoběh a je uvolněný pedál spojky - např. při stání před semaforem na červenou. Pro pokračování v jízdě stačí pouze sešlápnout pedál spojky a motor se opět nastartuje.

Využívání energie uvolněné při brzdění
V průběhu brzdění motorem a brzdění dochází k nabíjení baterie automobilu a snižuje se tak zatížení motoru. V konečném důsledku to vede ke snížení spotřeby paliva.

Pneumatiky se sníženým valivým odporem
Kontakt s vozovkou zprostředkovávají u vozu Transporter pneumatiky se sníženým valivým odporem. Nízký valivý odpor snižuje spotřebu paliva a tím také emise CO2.