Nová KIA XCEED VSTUPUJE NA ČESKÝ TRH: crossover se sportovní duší hatchbacku

Nová KIA XCEED VSTUPUJE NA ČESKÝ TRH: crossover se sportovní duší hatchbacku

Čeští zákazníci mají od 5.9. možnost objednávat nový crossover KIA XCeed, který v sobě snoubí praktičnost klasických SUV a sportovní duši a ovladatelnost hatchbacků. S tradičně bohatou základní výbavou, kterou nabízí některé konkurenční modely až za příplatek, je XCeed k dispozici už od 484 980 Kč. Zákazníci si můžou vybírat ze 4 motorizací, 2 převodových ústrojí, 12 barev karoserie a 3 úrovní výbavy včetně limitované edice 75 zvýhodněných vozů, které KIA nabízí při příležitosti oslav 75. výročí vzniku automobilky. Zároveň si mohou svůj XCeed personifikovat o 5 příplatkových výbav na přání s nejmodernějšími technologiemi.

  • KIA XCeed nabízí sportovní alternativu k tradičním modelům SUV
  • Jeden z technicky nejvyspělejších vozů ve své třídě se širokou nabídkou palubních funkcí
  • K dispozici od 484 980 Kč ve výbavě Comfort a s motorem 1,0 T-GDI GPF 120 k
  • Tři stupně výbavy, čtyři motorizace a pět příplatkových balíčků pro větší individualizaci vozu
  • Limitovaná edice 75 modelů XCeed při příležitosti výročí 75 let značky Kia
  • Ve standardu s dosud nepřekonanou 7letou tovární zárukou KIA na prvních 150 tisíc kilometrů

To nejlepší z hatchbacku i ze světa SUV 

KIA XCeed je čtvrtou karosářskou variantou v Česku nejžádanější modelové řady Ceed. XCeed s modelem Ceed hatchback sdílí pouze přední dveře řidiče a spolujezdce. Svým robustnějším vzhledem, prostorností, zvýšenou světlou výškou a zvýšenou polohou za volantem dává XCeed jasně najevo svoji příslušnost do kategorie crossoverů (CUV). XCeed zároveň nabídne jako první vůz KIA hydraulické dorazy propružení, díky kterým zaručuje pohodlnou jízdu i na nerovném povrchu. XCeed nabízí o 31 litrů objemnější zavazadelník a také lepší výhled na vozovku než klasický Ceed hatchback, ale zároveň si zachovává jeho ovladatelnost a přesnou odezvu řízení. Aby nikdo nezůstal na pochybách, v čem se XCeed liší od klasických crossoverů, je jeho design sportovnější a dynamičtější než bývá v této kategorii zvykem.
„XCeed svým designem a vlastnostmi míří především na zákazníky, kteří mají rádi styl a nové technologie a zakládají si na své image. Předpokládáme, že půjde hlavně o muže ve věku 35-50 let s vyššími příjmy,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR Manager společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že XCeed by měl v budoucnu tvořit přibližně desetinu prodejů rodiny Ceed. Další desetinu by měl tvořit fastback ProCeed, necelou polovinu provedení kombi a více než třetinu potom klasický hatchback.

Bohatá výbava s řadou bezpečnostních asistentů už v základu

Jak je u vozů KIA zvykem, nabízí XCeed už v základní výbavě celou řadu prvků, které jsou u konkurenčních modelů za příplatek. Základní výbava Comfort je s motorem 1,0 T-GDI GPF 88 kW (120 k) dostupná za 484 980 Kč. Za tuto cenu zákazníci získají například Full LED přední a LED zadní světlomety, 16‘‘ litá kola, kožený volant, tempomat s omezovačem rychlosti, elektricky ovládaná přední i zadní okna, obložení interiéru z měkčených plastů, výplně dveří z umělé kůže, , rezervní kolo pod podlahou kufru či dvojitou podlahu zavazadelníku. K dispozici mají také 8 airbagů, předpínače bezpečnostních pásů, aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA), systém sledování únavy řidiče (DAW) nebo pokročilý systém autonomního nouzového brzdění s detekcí chodců (FCA).

Výbava Exclusive s celou řadou vychytávek pro zvýšení pohodlí posádky

Ve vyšší výbavě Exclusive, která je s motorem 1,4 T-GDI GPF 103 kW (140 k) dostupná od 584 980 Kč, jsou navíc k dispozici 18‘‘ litá kola, dvouzónová automatická klimatizace či plovoucí středový 10,25‘‘ panel s integrovanou GPS navigací a podporou technologií Apple CarPlay a Android Auto. Díky funkci rozdělené obrazovky může posádka upravit režim displeje tak, aby zobrazoval současně až tři různé aplikace. Řidič tak může sledovat pokyny navigace, zatímco spolujezdec si zároveň vybírá například svoji oblíbenou skladbu. K dispozici je také bezdrátová nabíječka mobilních telefonů, zadní parkovací senzory a zadní parkovací kamera nebo vyhřívaná přední sedadla s volantem. Sedadla navíc nabídnou kombinaci látky a kůže.

Kia XCeed uvedení

Limitovaná edice 75 k příležitosti 75. výročí existence značky KIA

K dispozici bude také limitovaná nabídka 75 vozů se zvýhodněním v hodnotě 20 tisíc korun. Ta se vztahuje na vozy s motory 1,4 T-GDI GPF 103 kW (140 k) s manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT. Zákazníci získají oproti výbavě Exclusive specifické polokožené žluté čalounění a žlutě provedené prvky interiéru, výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce, hliníkové pedály, ztmavená boční skla pátých dveří a zadní sedadla sklopná v praktickém poměru 40:20:40. 

Zákazníci si můžou přiobjednat také speciální žlutý metalický lak Quantum Yellow, který je k dispozici pouze pro model XCeed. Celkem tak mají k dispozici výběr z 12 barev, 4 motorizací, 3 stupňů výbavy a 5 příplatkových výbav na přání. Vybírat můžou také mezi manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.
Kromě přeplňovaných benzinových motorů o výkonu 120 a 140 koní bude XCeed k dispozici také s výkonným motorem 1,6 T-GDI GPF o výkonu 204 koní a také se vznětovým částečně hybridním agregátem 1,6 CRDi SCR MHEV o výkonu 115 a 136 koní. Nabídka alternativních pohonů pro model XCeed bude v roce 2020 rozšířena o plug-in hybridní variantu.

Pět příplatkových výbav nabízí nejvyspělejší technologie současnosti

Kromě tří základních stupňů výbavy si mohou zákazníci vybrat z pěti příplatkových paketů, které nabízejí ty nejpokročilejší technologie a umožňují tak zákazníkům maximální personifikaci modelu XCeed Jde například o autonomní řízení 2. úrovně v podobě systému následování v jízdním pruhu (LFA), který dokáže kombinovat zrychlování a brzdění s vedením vozu v jízdním pruhu. Dále například o systémy sledování mrtvého úhlu (BCW), upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru (RCCW) nebo systém autonomního nouzového brzdění FCA s rozpoznáváním chodců a cyklistů.
Poprvé u vozů KIA je pro nový XCeed k dispozici také digitální přístrojový štít Supervision 12,3‘‘ s vysokým rozlišením. Ten nahrazuje tradiční rychloměr a otáčkoměr. Na multifunkčním displeji se mezi digitálním rychloměrem a otáčkoměrem zobrazují pokyny navigace k odbočování, informace audio systému, telefonní hovory a kontakty, stejně tak jako celá řada dalších informací.

Tisková zpráva Kia Motors

Více informací se dozvíte u našich prodejců vozů KIA.

Jan Zběhlík

Jan Zběhlík

vedoucí prodeje vozů Kia

jan.zbehlik@autocentrum.cz