Nové hvězdy vyšší třídy: Audi A6 a prototyp Audi e-tron na Ženevském autosalonu

Nové hvězdy vyšší třídy: Audi A6 a prototyp Audi e-tron na Ženevském autosalonu

Jak jsou na tom novinky od Audi?

Praha, 6. března 2018 – Audi pokračuje ve své modelové ofenzivě ve vyšší třídě. Po nových modelech Audi A6 a Audi A7 představuje prémiová značka nyní poprvé novou generaci Audi A6. Elegantní limuzína vyniká ve svém segmentu všestranností, ať se jedná o digitalizaci, komfort nebo sportovní charakter. Značka Audi kromě toho odhalila v Ženevě prototyp svého prvního modelu s čistě elektrickým pohonem. Sportovní SUV nabízí prostor a komfort typického automobilu vyšší třídy s dojezdem, který umožňuje praktické využití vozidla v každodenním provozu.

Modernizace v segmentu manažerských vozů: Nové Audi A6 Limuzína

Audi představuje nový model A6. S osmou generací úspěšné limuzíny vyšší třídy v technicky elegantním pojetí zároveň přináší do příslušného segmentu velký počet inovací i dosud nebývalou všestrannost. Společně s modely A8 a A7 Sportback je A6 výrazným ambasadorem nového designérského stylu Audi. Svými napnutými plochami, jasnými hranami a markantními liniemi vyzařuje sportovní eleganci, high-tech a vysokou kvalitu. Ve svém segmentu progresivní interiér důsledně sází na zcela digitální ovládací systém. Systém MMI touch response s haptickou a akustickou zpětnou vazbou umožňuje rychlé a intuitivní ovládání. Rozsáhlá nabídka řešení v oblastech konektivity a asistenčních systémů přináší ještě vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu. Mezi největší novinky v nabídce asistenčních systémů patří kromě adaptivního asistenta řízení také parking pilot a garage pilot. Obě funkce rozšíří nabídku výbavy v průběhu letošního roku. Adaptivní asistent řízení podporuje řidiče zajišťováním akcelerace, zpomalování i změn směru jízdy a pomáhá udržovat vozidlo ve svém jízdním pruhu i v místech se zúžením a při průjezdu staveništěm. Za jízdy je Audi A6 agilní jako sportovní automobil a obratné jako kompaktní vůz. Zásadní podíl na tom má nové dynamické řízení všech kol, které kombinuje bezprostřední, sportovní reakce na povely řidiče se suverénní jízdní stabilitou a zmenšuje průměr otáčení limuzíny až o 1,1 metru. Nový koncept tlumení zprostředkovává intenzivní a zároveň velmi detailní informace o dění mezi pneumatikami a povrchem vozovky.

Audi A6

Při zahájení prodeje v Evropě bude Audi nabízet nové A6 se dvěma výkonnými a kultivovanými motory – zážehovým šestiválcem 3.0 TFSI s výkonem 250 kW (340 k) (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 7,1 – 6,7*; kombinované emise CO2 v g/km: 161 – 151*) a vznětovým šestiválcem 3.0 TDI s výkonem 210 kW (286 k) (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 5,8 – 5,5*; kombinované emise CO2 v g/km: 150 – 142*). Všechny motory jsou sériově vybaveny částečně hybridním systémem, který zvyšuje komfort a hospodárnost. Výrobu nového modelu Audi A6 zajišťuje závod Neckarsulm.Nové Audi A6 bude uvedeno na český trh počátkem léta 2018.

Zcela elektrické SUV: Prototyp Audi e-tron

Prototyp Audi e-tron ukazuje výhled na první zcela elektrický model značky se čtyřmi kruhy. Prototyp, maskovaný speciálně vyvinutou stylistickou fólií, cíleně vizualizuje vysokonapěťový pohon. Pod elektrizujícím exteriérem se ukrývá sportovní prémiové SUV s pětimístným interiérem a velkorysým prostorem pro zavazadla. Nabídka vnitřního prostoru a komfort odpovídají typickému modelu vyšší třídy. Díky elektrickému pohonu všech kol quattro, dojezdu, umožňujícímu i cestování na dlouhé vzdálenosti, a komplexní nabídce možností nabíjení získají zákazníci čistě elektrickou mobilitu bez kompromisů. Sériovou verzi prototypu Audi e-tron bude možné nabíjet na rychlonabíjecích stanicích s nabíjecím výkonem až 150 kW. SUV tak bude za necelých 30 minut připraveno na další etapu dálkové jízdy. Do jeho uvedení na evropský trh koncem letošního roku absolvují stovky vývojových prototypů testy na celém světě za extrémních podmínek.Speciálně maskované prototypy vyzývají nyní k honbě za nejpozoruhodnějšími fotografiemi. Audi zveřejní nejlepší fotografie, vložené na sociální sítě pod hashtagem #etron, na webové stránce www.e-tron.audi. Na ní je také další, exkluzivní obrazový materiál z Ženevy.

Zdroj: tisková zpráva Audi

Prohlédnout skladové vozy Audi