Nový Golf Sportsvan je nástupcem modelu Golf Plus

Počátkem roku 2014 spatří světlo světa nový model Golfu - Sportsvan.

Golf Sportsvan je přesvědčivý mimo jiné nápadně prostorným a variabilním interiérem (zadní sedadla jsou podélně posuvná o 180 mm a zavazadlový prostor může mít objem více než 1500 litrů), nabídkou nejmodernějších asistenčních systémů a také bohatou výbavou. Již základní verze se bude sériově dodávat s XDS+, multikolizní brzdou, klimatizací, sedmi airbagy, novou elektronickou parkovací brzdou, 5" dotykovým displejem, variabilní podlahou zavazadlového prostoru a krytem zavazadlového prostoru. 

Golf Sportsvan

Výbava modelu Golf Sportsvan bude zahrnovat rovněž nejinovativnější asistenční systémy. Poprvé v Golfu bude do nabídky zařazen asistent pro sledování slepého úhlu včetně funkce pro bezpečné vyjetí z parkovacího místa. Tento systém upozorňuje řidiče za jízdy na vozidla "ukrytá" ve slepém úhlu a při couvání z parkovacího místa registruje také vozidla, která se přibližují k zádi vozidla a pro řidiče jsou jen obtížně viditelná. Hrozí-li kolize, aktivuje elektronika asistenta pro vyjíždění z parkovacího místa automaticky funkci nouzového brzdění. Kromě toho budou k dispozici další technologie, jako například adaptivní regulace podvozku DCC, asistent pro sledování okolí vozidla Front Assist s funkcí nouzového brzdění City, adaptivní tempomat ACC a asistent pro jízdu v jízdním pruhu. 

Pro Golf Sportsvan bude k dispozici šest nových motorů s rozpětím výkonů od 63 kW/85 k do 110 kW/150 k, které jsou až o 19 procent úspornější než předchozí varianty. Všechny motory jsou sériově vybaveny systémem start-stop. Všechny motory dostupné v době uvedení na trh budou navíc splňovat emisní normu Euro 6. Hospodárnost nových motorů pro model Golf Sportsvan názorně ilustruje jednotka 1.6 TDI BlueMotion s výkonem 81 kW/110 k, která průměrně spotřebuje přibližně jen 3,7 l/100 km (emise CO2: 95 g/km) - to je nejlepší hodnota v segmentu kompaktních MPV.