Nový Tiguan Allspace s rozsáhle modernizovanou technikou

Nový Tiguan Allspace s rozsáhle modernizovanou technikou

Nový Tiguan Allspace: Nové ovládací a asistenční systémy pro bestseller

  • Rozsáhlá technická modernizace verze modelu Tiguan Allspace „Travel Assist“ podporuje řidiče při řízení, brzdění a zrychlování
  • Nová struktura výbav, nové dotykové ovládací prvky a na přání dodávaný prémiový audiosystém Harman Kardon
  • Variabilní interiér s třetí řadou sedadel (na přání) a místem pro až sedm cestujících
  • Úspěšná verze LWB (Long Wheel Base): Od jejího uvedení na trh v roce 2017 se na celém světě prodalo již 1,5 milionu exemplářů

Atraktivní design a modernizace asistenčních systémů 

Poté, co Tiguan prošel na podzim loňského roku modernizací, je nyní na řadě prodloužená verze. Tiguan Allspace se posouvá na novou úroveň díky modernizovanému designu, novým ovládacím a asistenčním systémům, novým prémiovým prvkům výbavy včetně interaktivních světlometů „IQ.LIGHT – LED Matrix“ a dotykovým plochám pro ovládání sériově dodávané automatické klimatizace. V současnosti sjíždí z montážních linek na celém světě více než každý druhý Tiguan (55 %) jako verze s prodlouženým rozvorem. Varianta XL s označením Tiguan Allspace může být na přání SUV se sedmi sedadly nebo se může pochlubit s objemem zavazadlového prostoru až 1920 litrů.

Moderní automobil pro početnou rodinu

Tiguan Allspace si mohou zákazníci na přání objednávat s třetí řadou sedadel, což je v tomto segmentu výjimečný prvek výbavy na přání. Třetí řada sedadel promění tento model v dokonalého partnera pro rodiny a lidi s aktivním přístupem k využívání volného času. Pětimístná verze nabízí zavazadlový prostor o objemu 760 až 1920 litrů, sedmimístná varianta pojme 700 až 1755 litrů. Na přání dodávaná sedadla ve třetí řadě jsou stejně jako druhá řada sedadel sklopná. Jejich složením vznikne rovná ložná plocha.

Tiguan Allspace má kvůli modernizovanému designu přídě o 22 mm delší karoserii s vnější délkou 4723 mm. Velkorysé rozměry interiéru zůstávají stejné. Nově navržená příď se specifickou maskou chladiče a elegantním světelným designem dává jasně najevo prémiové ambice. Zákazníci mohou Tiguan Allspace poprvé objednávat s adaptivními světlomety „IQ.LIGHT – LED Matrix“. Další novou osvětlovací funkcí jsou dynamické ukazatele směru s LED diodami. Osvětlená lišta na mřížce masky chladiče po levé i pravé straně nově navrženého loga značky Volkswagen je nepřehlédnutelným designovým prvkem.

Čtyři varianty výbav

V České republice budou nabízeny stupně výbavy „Tiguan“, „Life“, „Elegance“ a „R-Line“.

Varianta „Elegance“ dodává modelu Tiguan Allspace vytříbenou eleganci mnoha chromovanými prvky vnitřní a vnější výbavy spolu s 19“ koly z lehké slitiny. Elegantní dojem z vozu zvýrazňují sériové světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix. Sportovně zaměření řidiči dají přednost verzi „R-Line“. Mezi výrazné prvky její výbavy patří sportovní multifunkční volant s věncem obšitým kůží, dotykovým ovládáním a logem „R-Line“, ozdobné obložení „Carbon Grey“, digitální panel sdružených přístrojů „Digital Cockpit Pro“ a kola s průměrem ráfku 19 nebo 20 palců. 

Ovládání veškerých funkcí klimatizace, topení a ventilace sériově dodávané třízónové automatické klimatizace probíhá prostřednictvím nového digitalizovaného modulu na středové konzole. Na přání může řidič sledovat důležité informace, například rychlost jízdy, pokyny o trase a výstražná upozornění, na barevném Head-up displeji. Již osvědčený, na přání dodávaný asistent „Trailer Assist“ podporuje řidiče při manévrování s přívěsem. Verze s pohonem všech kol 4MOTION lze připojit přívěs o hmotnosti až 2,5 tuny.

Postupující digitalizace modelu Tiguan Allspace

Plnou konektivitu v novém modelu Tiguan Allspace zajišťuje široká nabídka nových informačních a zábavních systémů (MIB3 nejnovější generace), které jsou propojeny on-line s nejrůznějšími službami. Jednotka OCU (Online Connectivity Unit) s integrovanou kartou eSIM umožňuje řidiči využívat online služby „We Connect“ (připraveny pro časově neomezené používání) a „We Connect Plus“ (v Evropě připraveny pro bezplatné používání po dobu jednoho roku nebo tří let). V závislosti na výbavě mohou být systémy MIB3 rozšířeny o další funkce. Mezi ně patří například hlasové ovládání, přístup ke streamingovým službám a individualizace prostřednictvím uživatelského účtu „Volkswagen ID“ na základě cloudu. Připojení aplikací prostřednictvím „App-Connect Wireless“ pro Apple CarPlay™ a Android Auto™ probíhá nyní i bez kabelu.

Předprodej nového modelu Tiguan Allspace bude zahájen během několika týdnu. Na novou prodlouženou verzi se mohou zákazníci těšit na podzim tohoto roku.

 

V případě zájmu o více informací o novém modelu Tiguan Allspace neváhejte kontaktovat naše specializované prodejce vozů Volkswagen!