Předprodej nových modelů Tiguan a Passat na českém trhu zahájen

Předprodej nových modelů Tiguan a Passat na českém trhu zahájen

Nejoblíbenější Volkswagen současnosti Tiguan lze pořídit s inovativní technikou a hospodárnými pohony již od 899 900 Kč. Lze objednávat také zcela nově vyvinutou devátou generaci modelu Passat.

  • Bestseller Tiguan: Nejoblíbenější Volkswagen současnosti lze pořídit s inovativní technikou a hospodárnými pohony již od 899 900 Kč
  • Devátá generace modelu Passat: Úspěšný manažerský model je k dispozici jako mimořádně prostorné kombi za ceny již od 999 900 Kč
  • Bohatou sériovou výbavu obou modelů lze již ve fázi předprodeje na přání výhodně individualizovat akčními pakety u všech výbavových variant

Volkswagen zařadil do předprodeje na českém trhu nové generace oblíbených modelů Tiguan a Passat. Třetí generace kompaktního SUV a devátá generace manažerského kombi přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem a precizními liniemi. Ceny bohatě vybavených modelů Tiguan a Passat začínají již od 899 900 Kč, resp. 999 900 Kč. Zákazníci mají k dispozici také atraktivní pakety za akční ceny.

Letošní rok bude u značky Volkswagen ve znamení řady významných produktových novinek a hned dvě z nich – nové generace mimořádně oblíbených modelů Tiguan a Passat – uvádíme nyní do předprodeje,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „S oběma novými modely přinášíme do příslušných segmentů inovativní techniku ve spojení s typickými silnými stránkami vozů Volkswagen od perfektních jízdních vlastností přes nadčasový design, variabilní prostorný interiér až po spolehlivé a hospodárné pohony.“


Třetí generace modelu Volkswagen Tiguan startuje již od 899 900 Kč

Tiguan je v současnosti celosvětově nejúspěšnějším modelem značky Volkswagen a v nové generaci nabízí pokrokové technologie i charismatický design


Třetí generace SUV značky Volkswagen byla kompletně nově navržena a ve všech oblastech vylepšena. Toto SUV je ještě hospodárnější než dosud díky novému hybridnímu pohonu s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Nové uspořádání přístrojové desky s důsledně intuitivním ovládáním zahrnuje ještě větší počet digitálních služeb a aplikací. Nejnovější generace systému „Park Assist“ automatizuje zaparkování vozidla i vyjetí z parkovacího místa. Nový adaptivní podvozek „DCC Pro“ zdokonaluje komfort a dynamiku jízdy. V sériové výbavě jej mají varianty 4MOTION a eHybrid. Nový Tiguan je nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Tiguan, Life, Elegance a R-Line. Ceny základní verze modelu Tiguan s 48V mild hybridním pohonem o výkonu 96 kW (130 k) začínají od 899 900 Kč.

Hospodárné pohony – eHybrid, eTSI, TSI a TDI. Nový Tiguan bude nabízen s osmi různými pohony. Již nyní lze objednávat dva nové 48V mild hybridní pohony. Jednotky eTSI poskytují nejvyšší výkon 96 kW (130 k) nebo 110 kW (150 k) a disponují automatickou deaktivací válců (ACT). Obě verze Tiguan eTSI kombinují vysokou hospodárnost s vynikajícími výkony. Zákazníci si v současnosti mohou nakonfigurovat nový Tiguan také s osvědčeným vznětovým motorem TDI o výkonu 110 kW (150 k). Ještě výkonnější pohonné jednotky TSI a TDI pro náročné řidiče budou do nabídky přidány v následujících týdnech.

Ve třetí generaci kompaktního SUV Tiguan vévodí na moderně uspořádané přístrojové desce nový digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit a velký displej informačního a zábavního systému MIB4, který má sériově ve všech variantách úhlopříčku 12,9 palce, za příplatek dokonce až 15 palců. Sedadla vpředu jsou ve všech výbavových stupních sériově vyhřívaná. Nastavení vozu si může řidič kdykoli přizpůsobit vlastním preferencím nebo aktuálním provozním podmínkám voličem jízdních režimů s OLED displejem.

Nový Tiguan přináší do svého segmentu řadu dalších technických inovací. Sériově dodávané LED světlomety mohou být na přání nahrazeny high-tech světlomety IQ.LIGHT HD LED Matrix s 38 400 multipixelovými LED diodami, jejichž konstrukce je odvozena od světlometů v modelu Touareg. Třetí generace kompaktního SUV Tiguan stojí na rozvoru náprav 2680 mm a má vnější rozměry 4539 x 1842 x 1712 mm. Při plném obsazení pětimístného interiéru mohou cestující využít zavazadlový prostor o objemu 652 litrů, který lze sklopením asymetricky dělených zadních sedadel zvětšit až na 1650 litrů.

Bohatou sériovou výbavu Tiguanu lze již ve fázi předprodeje na přání výhodně individualizovat akčními pakety u všech výbavových variant se zákaznickou výhodou 25%.

Devátou generaci modelu Volkswagen Passat lze pořídit již za 999 900 Kč

Zcela nově vyvinutou devátou generaci modelu Passat lze již objednávat. Tento model přesvědčí novým aerodynamickým designem, vysokou kvalitou, novými hospodárnými pohony i novým hybridním pohonem s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Devátá generace modelu Passat bude nabízena výhradně jako prostorné kombi. Passat patří s dosud více než 34 miliony prodaných vozů mezi bestsellery značky Volkswagen.

Největší Passat všech dob

Volkswagen zavádí do výroby devátou generaci modelu Passat pouze v karosářské variantě kombi. Ta dostala do vínku rozvor náprav 2841 mm a mimořádně prostornou karoserii s variabilním interiérem, jejíž vnější délka je 4917 mm, šířka 1849 mm a výška 1506 mm. Z prodloužení rozvoru náprav, o 50 mm oproti předchůdci, těží především prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Nový Passat je dokonalým všestranným automobilem pro podnikání i volný čas také díky svému výrazně většímu objemu zavazadlového prostoru až 1920 litrů (dosud 1780 litrů) po sklopení asymetricky dělených zadních sedadel. V základní konfiguraci se zadními sedadly nabídne plných 690 litrů.

Interiér nové generace

Volkswagen zcela nově koncipoval rovněž velmi kvalitní interiér. Jeho dominantou je přehledně členěná přístrojová deska s velkoplošnými zobrazovacími plochami včetně sériově dodávaného 12,9“ displeje (úhlopříčka 32 cm), který může být na přání nahrazen obrazovkou o úhlopříčce 15 palců (38 cm). Technickým základem je nejnovější generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB4). Nový Passat sdílí strukturu menu a grafiku mimo jiné s elektrickými modely ID.

Passat stanovuje měřítka také v oblasti komfortu. To platí především s ohledem na nový adaptivní podvozek („DCC Pro“), dodávaný na přání. První dvouventilové tlumiče v modelu Volkswagen umožňují neobvykle široký rozsah nastavení mezi dynamikou a komfortem. Nový Passat je kromě toho poprvé vybaven manažerem jízdní dynamiky. Tento sériově dodávaný systém zajišťuje mimořádně neutrální, stabilní, agilní a precizní jízdní vlastnosti. Na přání dodávaná sedadla ergoActive s novou pneumatickou bodovou tlakovou masáží zvyšují komfort na dlouhých trasách.

V oblasti pohonu mají zákazníci na výběr sedm variant: nový zážehový motor s mild hybridní technikou (1.5 eTSI 110 kW/150 k), dva nové plug-in hybridní pohony (eHybrid 150 kW/204 k a 200 kW/272 k), dvě přeplňované vznětové jednotky (2.0 TDI 110 kW/150 k a 142 kW/193 k 4MOTION) a dva přeplňované zážehové čtyřválce (2.0 TSI 150 kW/204 k a 195 kW/265 k 4MOTION). Ve všech případech je hnací síla přenášena na vozovku prostřednictvím sériově dodávané sedmistupňové, resp. šestistupňové (eHybrid) dvouspojkové převodovky DSG. Ceny základní verze modelu Passat s mild hybridním pohonem o výkonu 110 kW (150 k) začínají od 999 900 Kč.

Nový Passat nabízí velmi bohatou sériovou výbavu už od základní verze. Její součástí jsou mimo jiné nejnovější informační a zábavní systém MIB4, technologie Car2X, App Connect (bezdrátová integrace telefonů Apple a Android), automatická klimatizace, rozhraní USB-C s nabíjecím výkonem 45 W vpředu, LED světlomety, zadní LED svítilny a velký počet asistenčních systémů od adaptivního tempomatu ACC přes asistenta pro změnu jízdního pruhu Side Assist, systém pro sledování okolí vozidla Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist až po asistenta pro odbočování, asistenta pro zaparkování a vyjetí z parkovacího místa, zadní kameru Rear View a rozpoznávání dopravních značek. Podobně jako Tiguan je i Passat nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Passat, Business, Elegance a R-Line.

Možnosti individualizace nového modelu Passat ve fázi předprodeje rozšiřují akční pakety s cenovým zvýhodněním od 11 % do 22 %.

Zdroj: Tisková zpráva Porsche Česká republika s.r.o.

Podívejte se na aktuální nabídku vozů Volkswagen >