Přílet týmu BARTH Racing do Jižní Ameriky na Rallye Dakar 2017

Další fáze Rallye Dakar 2017 začala pro tým BARTH Racing již na druhý vánoční svátek.

  • Kompletní doprovodný tým odletěl v předstihu

  • Vyzvednutí techniky v přístavu v Buenos Aires

  • Dlouhý přesun do Paraguaye

 

Další fáze Rallye Dakar 2017 začala pro tým BARTH Racing již na druhý vánoční svátek. Kompletní doprovodný tým, tedy mechanici, řidiči, mediální doprovod včetně Vlasty KORCE se vydal na dlouhý let do Jižní Ameriky.

Na všech 11 členů čekal nejdříve let do Paříže a následně 13 hodin trvající let do Buenos Aires. Po příletu do Jižní Ameriky proběhl přesun do přístavu, který je vzdálený od letiště 1,5 hodiny jízdy v hustém provozu argentinské metropole. V přístavu už čekala kompletní technika, která strávila na lodi plující do Jižní Ameriky celý měsíc. Přítomní byli již také místní obyvatelé, kteří si tuto událost nechtěli nechat ujít. Přece jen se v přístavu objeví kompletní technika všech týmů a tak je na co koukat.

Samozřejmě panovaly obavy z toho, v jakém stavu budou doprovodné vozy a hlavně závodní technika. Po nutných administrativních procedurách a spoustě razítek se řidiči vydali pro své vozy. Následovala důkladná kontrola a poté si řidiči své vozy převzali a mohli naložit zbytek posádky. Kompletní technika dorazila po dlouhé cestě v pořádku, což je pro celý tým velmi důležité a zásadní. Jediný otazník ještě visel nad čtyřkolkou Zdeňka TŮMY a motorkou Rudy LHOSTKÉHO, které byly přepravovány zvlášť ve speciálních boxech od pořadatele. Ten tuto techniku přepravoval přímo do nultého bivaku v paraguayském hlavním městě Asunción. Naštěstí i tyto závodní stroje po příjezdu do bivaku neměly žádné zásadní poškození. Čtyřkolka Pepy MACHÁČKA a motorka Davida PABIŠKY byly naložené v asistenčních vozech týmu BARTH Racing a cestovaly spolu s týmem.

Neopakovaly se naštěstí problémy z loňského roku, kdy pořadatel zabavil v přístavu díky administrativní chybě část pneumatik pro motorkáře. Vše tedy mělo hladký průběh a mohl se začít plánovat přesun do Paraguaye.

Doprovodné vozy Viléma, Alfréda, Felixe a Alana čekala cesta z Buenos Aires do paraguayského Asunciónu dlouhá více jak 1 200 kilometrů. Nekonečně dlouhé roviny lemované pastvinami pro dobytek, ale také močály a lesy dělaly společnost doprovodnému týmu po celou cestu. Počasí bylo proměnlivé, tedy střídal se déšť, ale i jasná obloha s teplotami kolem 30 stupňů. Cesta byla rozdělena na dva dny a díky časové rezervě si celý tým mohl po dlouhém letu první noc odpočinout a vyspat se na další náročný den.

Tým do nultého, startovního bivaku dorazil ve středu 28. prosince kolem desáté hodiny večer místního času. Naštěstí byl bivak ještě poloprázdný a tak se místo pro čtyřdenní bivak mohlo zvolit vhodně a strategicky. Ihned následovala stavba kompletního bivaku. Ráno se mechanici vydali pro závodní stroje Rudy LHOTSKÉHO a Zdeňka TŮMY a bezprostředně poté se pustili do práce.

Na všechny motorky KTM modelový rok 2017, včetně motorky Davida PABIŠKY, byla udělána svolávací akce kvůli podezření na vadná sací vahadla ventilů hlavy motoru. Společnost KTM z preventivních důvodů tyto vahadla na všech motorkách v této sérii vyměnila. Jednalo se o celkem asi 60 závodních strojů.

Nakonec dorazili do bivaku i jezdci včetně Libora PODMOLA, kteří přiletěli přímo do Asunciónu. Tým je tedy kompletní a na řadě je příprava a organizace do dalších dnů.