ŠKODA Kodiaq RS míří na české silnice

První SUV značky ŠKODA, které dostalo označení RS - Kodiaq, a zároveň nejrychlejší sedmimístné SUV na Severní smyčce Nürburgringu, míří na české silnice.

Finální ladění vozu probíhalo na severní smyčce Nürburgringu a bylo korunováno rekordem zajetým německou závodnicí Sabine Schmitz

ŠKODA KODIAQ RS potvrzuje, že i vozy SUV mohou mít sportovní nadání. Po slavnostním odhalení na světové výstavní premiéře, na pařížském autosalonu, odstartoval její předprodej na tuzemském trhu. Vrcholné provedení modelové řady KODIAQ je k dispozici v pětimístné i v sedmimístné verzi. Vůz je možné zarezervovat u našich prodejců značky ŠKODA, jeho doporučená prodejní cena pro koncového zákazníka začíná na částce 1 189 900 Kč včetně DPH pro pětimístnou verzi vozu.

Design

Specifikace vozu ŠKODA KODIAQ RS je výjimečná řadou prémiových prvků. Na první pohled vyniká spoilerem na předním nárazníku a matnou maskou chladiče s lesklým orámováním, na níž spočívá plaketa RS. Zadní nárazník dostal difuzor a odrazku přes celou šířku zádi, která je typická pro provedení RS značky ŠKODA. Vnější zpětná zrcátka jsou černě lakována stejně jako střešní nosiče, naopak boční ochranné lišty mají barvu karoserie. Design vozu dotvářejí 20" kola Xtreme z lehké slitiny, pod nimiž nelze přehlédnout 17" červeně lakované brzdové třmeny vpředu i vzadu. Dominantou interiéru jsou sportovní čalouněná sedadla v kombinaci Alcantary, kůže a karbon kůže s červeným prošitím a novým logem RS. To lze najít i na multifunkčním sportovním volantu, prahu dveří či nástupních lištách dveří. O příjemné prostředí na palubě se stará ambientní osvětlení interiéru. Infotainment Amundsen s navigací využívá skvělého sound systému Canton. V noci řidiči pomohou full LED přední světlomety s AFS, LED technologií disponují rovněž mlhové světlomety s Corner funkcí a zadní svítilny, které má KODIAQ RS již ve standardní výbavě. Mezi prvky základní výbavy patří rovněž Virtuální kokpit.

Nejsilnější motor v historii automobilky

Provedení RS pohání exkluzivní motorizace. Čtyřválcový vznětový motor s dvojitým přeplňováním 2,0 Bi-TDI Green tec produkuje nejvyšší výkon 176 kW (240 k) a maximální točivý moment 500 N.m. Je tak nejsilnějším turbodieselem ve více než stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Jeho parametry znamenají působivou dynamiku a mohutný zátah již od nejnižších otáček. Selektivní katalytická redukce (SCR) se podepisuje na maximální možné čistotě výfukových plynů, agregát vyhovuje emisní normě EU 6. Dvoulitrový vznětový dvojitě přeplňovaný agregát spolupracuje se systémem Dynamic Sound Boost, který se stará o patřičnou akustiku vozu nejen uvnitř, ale také zvenku. Na vytříbených jízdních vlastnostech mají zásluhu adaptivní podvozek DCC s volbou jízdního profilu Driving Mode Select, progresivní řízení a pohon 4×4.

ŠKODA KODIAQ RS v sobě spojuje všestrannost a prostornost rodinného SUV, emoce a dynamiku sportovního vozu i vysokou míru prestiže a reprezentativnosti.

ŠKODA Kodiaq RS

Rychlostní rekord na legendární Severní smyčce Nürburgringu

Ještě před svým uvedením na trh dokázala nová ŠKODA KODIAQ RS, že obstojí i na nejnáročnější závodní trati světa. Na legendární severní smyčce německého Nürburgringu zajela závodnice Sabine Schmitz rychlostní rekord pro 7místná SUV, když KODIAQ RS prohnala po 20,832 km dlouhém okruhu v čase 9:29,84 min. „Toto auto mě na trati opravdu baví. Je zřejmé, že ŠKODA naplno využila potenciál velkého SUV. Umím si představit, že budu KODIAQ RS na Nordschleife potkávat častěji,“ řekla Sabine Schmitz bezprostředně po zajetí rekordního kola.

Ceník modelu Kodiaq RS včetně prvků mimořádné výbavy bude na domácím trhu v České republice k dispozici ještě v průběhu letošního roku. Naši prodejci vozů ŠKODA jsou však již nyní připraveni konzultovat individuální přání a požadavky jednotlivých zákazníků a rádi pro vás zpracují individuální nabídku. Výroba modelu KODIAQ RS probíhá v závodě v Kvasinách. První vozy dorazí na počátku roku 2019, kdy se můžete těšit na předváděcí jízdy.

KONTAKTY - Pardubice Dubina   KONTAKTY - Hradec Králové Brněnská