Studenti z Wolfsburgu a Cvikova představují své koncepční vozy Aurora a FighteR na základě Golfu

Studenti z Wolfsburgu a Cvikova představují své koncepční vozy Aurora a FighteR na základě Golfu

Dvojnásobný debut na Setkání GTI.

  • Team z Wolfsburgu připravil Golf GTI Aurora1 s výkonem 279 kW (380 k)
  • Studenti ze Saska poprvé vystavují Golf Variant FighteR2, který se může pochlubit výkonem 295 kW (400 k), 7stupňovou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Motion

Dvojnásobná radost u jezera Wörthersee! Dvacátý devátý květen je velkým dnem pro dva studentské týmy ze společnosti Volkswagen. Studenti na 38. Setkání GTI poprvé představují studie, které sami vyvinuli a vyrobili, desetitisícům automobilových fanoušků. Středem pozornosti návštěvníků legendární akce v roce 2019 bude Golf GTI Aurora1 z Wolfsburgu a Golf Variant FighteR2 z Cvikova. Oba jedinečné vozy Volkswagen potěší všechny fanoušky.

Volkswagen Golf Aurora a FighteR

Golf Variant FighteR a Golf GTI Aurora jsou rychlými, zvukově výraznými, ohromujícími a digitálními automobily. Studenti jimi dokazují nejen své dovednosti a vášeň pro detaily, ale také svoji odvahu postavit se výzvám.

První premiéra: Golf GTI Aurora z Wolfsburgu

„Tým studentů Wörthersee 2019 vybavil vůz Golf GTI Aurora nejmodernější technikou,“ říká Christoph Görtz, ředitel odborného výcviku ve výrobním závodě Wolfsburg. Dodatečné displeje na středové konzole ukazují řidiči údaje o motoru a vozidle, které jsou mimořádně přínosné při jízdě na závodním okruhu. Spolujezdec vpředu může všechno současně sledovat na tabletu, jehož prostřednictvím lze také ovládat audiosystém o výkonu 3500 W.

Golf GTI Aurora byl navržen a vyroben s pomocí různých digitálních technologií. Studenti nejprve vytvořili na počítači design exteriéru a interiéru. Mimořádnou výzvou bylo uspořádání zvukové aparatury a multimediálního systému v zadní části dvoumístného vozu. Studenti proto nejdříve navrhli na počítačích CAD design obložení zadní boční stěny a uchycení reproduktorů a subwooferu.

Golf GTI Aurora

„Naši studenti získali činností v projektu Golf GTI Wörthersee rozsáhlé technické zkušenosti z různých oborů, které mohou využít ve své pozdější kariéře,“ řekl Christoph Görtz. „Integrace komplexních digitálních systémů do vozidla má mimořádný význam, stejně jako dodržování časového plánu i standardů kvality, koordinování činnosti s příslušnými odborníky, prezentace výsledků a hledání kreativních řešení technických výzev.“ Dvanácté vozidlo v rámci studentských projektů představuje u jezera Wörthersee řadu svěžích nápadů.

Golf GTI Aurora je poháněn dvoulitrovým zážehovým motorem s nejvyšším výkonem 279 kW (380 k) ve spojení se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Jedinečné GTI je lakováno odstínem šedá Nardo (LY7C) a perleťovým lakem černá Deep (vzadu) (LC9X). Ozdobné prvky jsou v unikátním odstínu zelená Mint. Sada karosářských doplňků se zadním difuzorem a všemi ozdobnými prvky jsou lakovány ručně.

Tým z Wolfsburgu: Vedoucí projektu Holger Schülke; členové týmu podle oboru studia: mechatronici pro motorová vozidla: mluvčí týmu Lorenzo Canu (22), Luca-Fabiano Lesse (22), Claudio Lindner (22), Patrick Marten (21); lakýrníci vozidel: Kevin Behnsen (20), Kira Stöhr (19); řemeslnice pro výrobu interiérů: Estelle Fassonge (20), Lea Radmann (20); procesní technička pro plasty a kaučuk: Betty Zimberg (19); technický produktový designér: Henri Vespermann (21); technický modelář: Daniel Butz (22); elektronik pro automatizační techniku: Jonas Schatz (19), Maximilian Neubauer (24), Jakob Piontek (20), Jasper Sünnemann (19); mediální design: Patrick Münchberg (20); asistenti pro kancelářský management: Dominik Metzig (20), Nicolas Hesse (19).

Aurora a FighteR

 

Druhá premiéra: Golf Variant R 4MOTION FighteR z Cvikova

Výkonný automobil s širokými rameny! Třináct mladých studentů ze společnosti Volkswagen Sachsen představilo Golf Variant R FighteR. Tento koncepční vůz s pohonem všech kol je poháněn motorem TSI s výkonem 295 kW (400 k) a 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG – a své výkony (o 100 k více než sériově vyráběný model Golf R Variant3) dává FighteR najevo na první pohled díky designu karoserie s rozšířenými blatníky a podběhy kol. Karoserie je po úpravách o tři centimetry širší – na každé straně!

Koncepční vůz FighteR byl vyroben studenty z výrobního závodu v Cvikově, motorárny v Saské Kamenici a Skleněné manufaktury v Drážďanech. Společnými sílami vytvořili pro setkání u Wörthersee koncepční vůz, který nalezne uplatnění jako bezpečnostní vůz – se systémy výstražného osvětlení na střeše a masce chladiče – při závodech na závodním okruhu Sachsenring. Jedinečný automobil má lesklý lak v kombinaci odstínů stříbrná Crystal a šedá Nardo, které doplňují elegantní doplňky v odstínech červená Misano a černá Piano.

Technickým skvostem je 360° kamera na střeše vozu FighteR. Jejím prostřednictvím bylo před premiérou u Wörthersee zaznamenáno ostré kolo na Sachsenringu. Video bude možné sledovat během Setkání GTI u jezera Wörthersee integrovanými brýlemi s virtuální realitou uvnitř vozidla.

Golf Aurora

Studenti kompletně individualizovali také interiér. Čalounění interiéru Alcantarou zahrnuje rovněž zavazadlový prostor. Vizuální dojem umocňuje červené ozdobné prošívání a ozdobné plochy z Alcantary ve výplních dveří a na anatomických sedadlech. Pro tento unikátní automobil byl speciálně vyroben také audiosystém, který zaručuje výjimečné zážitky z poslechu.

Tým z Cvikova: Projektová vedoucí Claudia Kittler; členové týmu podle oboru studia: konstrukční mechanička a mechanik: Laura Fallgatter (21), Christian Teufl (22); elektronici pro automatizační techniku: Alec Hoppe (20), Maximilian Vogel (21); procesní techničky pro povrchové úpravy: Marleen Krupp (19), Aileen Langhof (19), Lena Schuster (20); lakýrník vozidel: Tobias Poller (19); mechanici pro motorová vozidla: Nico Schille (22), Niclas Hauffe (18), Sebastian Vehlow (22); průmyslový mechanik: Julian Winter (18); mechatronik: Tom Ludewig (19).

Poznámka: Podobné informace o koncepčních vozech jsou uvedeny ve dvou přehledech s technickými údaji. Tento text, technické údaje a aktuální fotografie jsou k dispozici ke stažení na Volkswagen Newsroom.
Zdroj: tisková zpráva Volkswagen.