Stylová mobilní kancelář? TO JE NOVÝ CITROËN MY AMI CARGO

Stylová mobilní kancelář? TO JE NOVÝ CITROËN MY AMI CARGO

NOVÝ ELEKTROMOBIL CITROËN MY AMI CARGO - MALÉ AUTO S VELKÝM POTENCIÁLEM

NOVÝ CITROËN MY AMI CARGO, KTERÝ NABÍZÍ CHYTRÉ A STYLOVÉ ŘEŠENÍ ELEKTRICKÉ DODÁVKY, JE PRAKTICKOU ODPOVĚDÍ NA NOVÉ VÝZVY NEJEN PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

 • Rodina vozů Ami se rozrůstá o užitkovou verzi My Ami Cargo, inovativní úsporné, elektrické a velmi kompaktní řešení, které splňuje nové potřeby firemních zákazníků, od doručování malých zásilek na krátké vzdálenosti po městě po přesuny mezi pracovišti.
 • My Ami Cargo je nové chytré řešení elektrické dodávky, které kombinuje všechny výhody modelu Ami s celkovým užitečným objemem více než 400 litrů a užitečným zatížením 140 kg díky optimalizovanému modulárnímu prostoru nahrazujícímu sedadlo spolujezdce.
 • Praktický My Ami kombinuje nákladovou kapacitu, funkčnost mobilní kanceláře a výhody elektrického pohonu: nulové emise CO2 pro čistou mobilitu a volný přístup do zón s regulovaným vjezdem, snadné dobíjení za pouhé 3 hodiny ze standardní zásuvky, klid spojený s elektrickým režimem jízdy, nízké náklady.
 • Stylový elektromobil My Ami Za cenu nabízí větší ochranu před nárazem a povětrnostními vlivy a lepší nosnost než skútr, motorka nebo vůz tříkolového typu a díky své ultrakompaktnosti a ovladatelnosti je mrštnější než užitkový vůz vyššího segmentu.
 • Při uvedení na trh, které je naplánováno na konec května, bude pro My Ami Cargo prostřednictvím specializovaného e-shopu zpřístupněn inovativní digitální ekosystém vyvinutý pro Ami, se souvisejícími nabídkami a službami, které budou dostupné všem firemním zákazníkům.

„My Ami Cargo je chytrou odpovědí na nové výzvy firem, které potřebují přepravovat předměty v inteligentním, funkčním, elektrickém a úsporném vozidle. Poskytuje praktický a modulární nákladový objem, přičemž využívá výhod elektrického, mrštného a bezpečného řešení mobility s jedinečným charakterem. Jedná se o vozidlo, které představuje konkrétní řešení pro konečné doručování zejména malých zásilek, jejichž počet v posledních měsících exponenciálně roste. My Ami Cargo má obrovský obchodní potenciál, o čemž svědčí první slibné kontakty navázané s mnoha obchodními partnery. Tato novinka doplňuje řadu užitkových vozů Citroën, které jsou již všechny v nabídce v elektrifikované verzi. "
Laurence Hansen – ředitelka produktové strategie Citroën

01. ŘEŠENÍ PŘIZPŮSOBENÉ NOVÝM POTŘEBÁM FIREMNÍCH UŽIVATELŮ

Omezení, která s sebou přináší pohyb ve městě, nutnost nalézt řešení s nulovými emisemi a výrazný nárůst požadavků na doručování drobných zásilek – to vše vedlo Citroën k vývoji My Ami Cargo, užitkové verze modelu Ami. Je to ideální, elektrické, snadno ovladatelné, praktické a úsporné řešení, které firemním uživatelům přináší klid při organizaci práce se zcela novým řešením.

EXTRA ÚLOŽIŠTĚ PRO BEZPEČNÝ PŘEVOZ
Citroën vytvořil v My Ami Cargo modulární nákladový prostor vedle sedadla řidiče, který slouží k bezpečné přepravě balíků, pošty, nářadí a nejrůznějších předmětů. My Ami Cargo tak nabízí funkční úložný prostor spojený s výhodami elektrického pohonu. Přináší větší ochranu než skútr, motorka nebo vůz tříkolového typu a díky své mimořádné kompaktnosti a ovladatelnosti je mrštnější než užitkový vůz z vyššího segmentu.
 
PRAKTICKÝ NEJEN PRO MÍSTNÍ SLUŽBY
My Ami Cargo vychází vstříc potřebám městských doručovacích služeb, které se rozrostly zejména s rozvojem elektronického obchodu a objednávkami obědů a večeří domů. Jde rovněž o užitečné řešení pro mnoho dalších účelů: pro místní služby (instalatéři, elektrikáři nebo zámečníci, kadeřníci docházející domů, firmy poskytující osobní asistenci atd.), svobodná povolání, ošetřovatelky a zdravotní sestry, či dokonce úřady, místní orgány a sdružení. My Ami Cargo je také určeno pro průmyslové areály, kde se někteří zaměstnanci opakovaně pohybují mezi jednotlivými objekty a převážejí dokumenty, nástroje, drobné vybavení atd., a pro rekreační nebo turistické infrastruktury, jako jsou kempy, kde se pracovníci denně pohybují ve velmi krátkých vzdálenostech, aby informovali své zákazníky nebo prováděli drobné opravy.

 

02. VĚTŠÍ OBJEM PŘI VELMI KOMPAKTNÍCH ROZMĚRECH

Ami je v „osobní“ verzi uvnitř překvapivě prostorný. Jde rovněž o jednu ze základních charakteristik My Ami Cargo, který je důmyslně „malý navenek a velký uvnitř". My Ami Cargo si zachovává atypický vzhled Ami, který vzbuzuje sympatie na první pohled. Vše se odehrává uvnitř, prostor pro cestující byl upraven na úložný prostor o objemu 260 litrů, který pojme užitečné zatížení 140 kg, čehož bylo dosaženo díky nahrazení sedadla spolujezdce modulárním a chráněným boxem, který tvoří 7 polypropylenových přepážek:
 
 • Svislá dělicí stěna odděluje prostor řidiče od nákladového prostoru. Je umístěna tak, aby poskytovala dostatečný prostor a uživatel byl chráněn před nákladem a mohl řídit stejně komfortně jako ve standardním modelu Ami. Design se zde řídil funkcí. Prolis v dělicí stěně tak řidiči umožňuje dostatečný pohyb pro ovládání ruční brzdy, aniž by mu cokoliv překáželo. Výška přepážky byla nastavena tak, aby zůstala pod linií karoserie a zachovala výhled 360° a tedy potřebnou bezpečnost.
 • Na horní straně je připevněná modulární police, která slouží jako kryt, unese hmotnost 40 kg, čímž vzniká dokonalá mobilní kancelář. Pro dokumenty, jako je dodací list, kniha objednávek nebo digitální tablet slouží prolis ve formátu A4. Na zadní straně police je zářez, který pomáhá udržet předměty, které jsou zde místěné. Polici lze zvednout směrem k řidiči, čímž se získá lepší přístup do úložného prostoru zvenčí, nebo ji lze zvednout směrem ke dveřím spolujezdce, takže do boxu získá snadný přístup řidič. Polici lze také odklopit a snadno uložit za sedadlo a do boxu je pak možné uložit vyšší předměty.
 • Ploché dno je možné nastavit do 2 úrovní. Lze ho buď zvednout a zajistit ve svislé poloze, aniž by překáželo v nákladovém prostoru, nebo je možné ho spustit do vodorovné polohy tak, aby navazovala na zadní podlahu vozidla. V tom případě vznikne užitečná délka více než 120 cm umožňující přepravu delších předmětů. Pro upevnění upínacích napínačů nebo popruhů jsou určeny zarážky, aby bylo možné zajistit křehké předměty.
 • V zadní části je umístěn samostatný uzavřený úložný prostor určený pro bezpečné uložení předmětů, jako je například telefon nebo sluneční brýle. Horní část se otevírá pomocí tlačítka.

Celkově má My Ami Cargo užitečný objem přes 400 litrů.

„Design My Ami Cargo, který je odvozený od verze určené pro soukromé zákazníky, se řídil stejnou myšlenkou jako design Ami (ve Francii možnost řízení od 14 let, úsporný, hbitý a přizpůsobený městskému provozu, s periferním výhledem a elektrickým pohonem). Proto jsme vytvořili inovativní uspořádání interiéru, díky němuž je naše nabídka na trhu jedinečná a zároveň jsme zachovali jednoduchost a nápaditost Ami.“
Thierry Michel – vedoucí projektu AmI

03. VEŠKERÉ PŘEDNOSTI AMI PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

Citroën využívá silné stránky Ami, které je je elektrické, úsporné, snadno ovladatelné, kompaktní, obratné ve městě, lze jej dobíjet prostřednictvím běžné zásuvky 220V, používá vestavěný kabel atd. A kromě samotného „objektu“ je zde celý ekosystém Ami usnadňující život zákazníkům, kteří komunikují výhradně digitálně, stejně jako zcela nový způsob distribuce.
 
INDIVIDUALIZACE PRO FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY
Zákazníci, kteří budou chtít prostřednictvím My Ami Cargo prezentovat image své společnosti, získají v brzké době na požádání možnost další individualizace exteriéru. Flotily s méně než 10 vozy budou moci prostřednictvím e-shopu nebo stránek citroën.fr kontaktovat našeho partnera a nechat umístit na karoserii My Ami Cargo své logo. V případě firemních parků s více než 10 kusy budou moci servisy Citroënu připravit My Ami Cargo před jeho dodáním a nalakovat karoserii barvou podle přání zákazníka, opatřit ji logem ve formě samolepky nebo ji celou opatřit barvami a nápisy dané firmy.
 
MY AMI CARGO PŘEBÍRÁ VŠECHNY SILNÉ STRÁNKY AMI
 • ELEKTRICKÝ POHON: Hlavní charakteristikou My Ami Cargo je jeho elektrický pohon, díky němuž nevykazuje žádné emise CO2. Firemní zákazníci tak mají volný přístup do městských center s regulovaných vjezdem a zároveň si mohou užívat snadnou a tichou jízdu díky točivému momentu, který je k dispozici ihned po nastartování. Jeho lithium-iontovou baterii o kapacitě 5,5 kWh lze dobít z obyčejné domácí zásuvky 220V za pouhé 3 hodiny, stejně snadno jako chytrý telefon. Nabízí dojezd až 75 km, což je ideální pro krátké cesty v městském a příměstském prostředí. Motor o výkonu 6 kW umožňuje jízdu maximální rychlostí 45 km/h.
 • MRŠTNOST: My Ami Cargo má malé rozměry, je kompaktní a mrštný. Jeho délka 241 cm, šířka 139 cm a výška 152 cm v kombinaci s poloměrem otáčení pouze 7,2 m usnadňují cestování po městě, manévrování i parkování.
 • OCHRANA: My Ami Cargo nabízí díky trubkové ocelové konstrukci, která chrání v případě nárazu, větší ochranu než skútr, motorka nebo vůz tříkolového typu. Uzavřený a vyhřívaný interiér ho kromě toho chrání i před rozmary počasí. Výhodou My Ami Cargo je výška karoserie a pozice řidiče na stejné úrovni jako v ostatních vozech na silnici, což mu zajišťuje dobrý výhled. Prosklené plochy (čelní sklo, boční okna, zadní okno a panoramatická střecha ve standardní výbavě) nad linií karoserie poskytují 360° výhled a světlý interiér, který zajišťuje pocit pohody.
 • PŘIZPŮSOBITELNOST: My Ami Cargo, který je odvozen od verze Ami Ami, dává zákazníkovi možnost upravit si jej podle svých představ. K dispozici je široká škála příslušenství, díky němuž mohou být funkce My Ami Cargo ještě bohatší: síťka na dveře, koberečky, odkládací přihrádky, držák na telefon, schránka DAT@MI pro připojení telefonu. Praktickým vybavením pro přidržení předmětů při otevření dveří spolujezdce je záchytná síť, která je umístěna svisle na boku nákladového prostoru.
Toto příslušenství je k dispozici na stránkách misterauto.com, které jsou praktickým a rychlým řešením pro objednání a doručení domů nebo přímo na adresu společnosti. Stránky jsou přístupné také prostřednictvím aplikace Můj Citroën. Kromě toho lze příslušenství objednat také v síti akreditovaných prodejců Ami Citroën a Eurorepar Car Services.

Kolekce lifestylových produktů Ami, jako je například přenosný reproduktor, dodá interiéru My Ami Cargo nádech originality. Slouží k tomu barevné předměty, které jsou k dispozici v e-shopu Citroën Lifestyle: https://lifestyle.citroen.com.

 
MY AMI CARGO POUŽÍVÁ STEJNÝ DIGITÁLNÍ EKOSYSTÉM JAKO AMI
Aby se Citroën přizpůsobil měnícím se spotřebním vzorcům a podpořil zákazníky při nákupu Ami, spustil v dubnu 2020 jedinečný e-shop store.citroen.fr/ami, kompletní ekosystém, jehož hlavním účelem je usnadnit přístup a ušetřit čas. Systém je přes chytrý telefon, tablet nebo počítač k dispozici nepřetržitě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Firemní zákazníci si tak mohou My Ami Cargo prohlédnout, nakonfigurovat, objednat a zaplatit online, aniž by museli někam chodit. Novinkou je možnost prozkoumat My Ami Cargo do nejmenších detailů prostřednictvím 3D videa, které ukazuje modularitu nákladového boxu a podrobně popisuje jeho různé funkce.

My Ami Cargo, nová nekonformní nabídka mobility pro firemní zákazníky s bezprecedentním poměrem ceny, výkonu a ochrany, bude pro objednání k dispozici v květnu na stránkách store.citroen.fr/ami. Atraktivní a flexibilní nabídky „à la carte“ umožní každému zákazníkovi přístup k mobilitě podle jeho potřeb a rozpočtu, od nákupu v hotovosti od 6 490 EUR (včetně DPH) (po odečtení bonusu 900 eur) až po měsíční pronájem v rámci dlouhodobého pronájmu od 19,99 eur měsíčně (první splátka 2 508 eur, při dlouhodobém pronájmu na 48 měsíců se ve Francii odečte bonus 900 eur).

Tento pronájem včetně baterie umožní snížit uživatelské náklady. Na internetových stránkách je k dispozici kalkulačka, u které lze přizpůsobit měsíční splátku úpravou délky pronájmu (24 až 48 měsíců) nebo výše první splátky. Zákazník tak má možnost přizpůsobit financování co nejvíce svému rozpočtu.