Technologicky NEJVYSPĚLEJŠÍ KIA vstupuje na český trh: Přijíždí nové SUV Sorento

Technologicky NEJVYSPĚLEJŠÍ KIA vstupuje na český trh: Přijíždí nové SUV Sorento

Prodej nové generace KIA Sorento byl zahájen.

4. generace 7místného SUV KIA SORENTO je tady

  • Kia začala v Česku přijímat objednávky na čtvrtou generaci svého největšího SUV na trhu
  • Nejvyspělejší model značky Kia je novou vlajkovou lodí automobilky nejen v oblasti technologické vyspělosti
  • V nabídce s novými typy motorů ‚Smartstream‘: naftový motor 2,2 litru o výkonu 202 k doplňuje hybridní motor 1,6 litru T-GDi s výkonem 230 k
  • K dispozici ve čtyřech stupních výbavy, vysoce nadstandardní základní specifikace Comfort za 1 099 980 Kč
  • Podrobné technické a produktové informace představí Kia 22. října v rámci národní prezentace pro odborná média

Společnost KIA MOTORS CZECH dnes oficiálně zahájila prodej čtvrté generace modelu Sorento, největšího SUV značky Kia na českém trhu. Nové Sorento přichází s řadou konstrukčních i technologických novinek. Jde o první model postavený na nové podvozkové platformě Kia pro středně velká SUV, která umožňuje mimo jiné účelnější obestavění prostoru kabiny. To z něj i díky mezigeneračně větší karoserii dělá jedno z nejvšestrannějších a nejprostornějších 7místných SUV na českém trhu.

Více o modelu Sorento >   Ceník >   Technické informace >

Kia Sorento prodej

Od roku 2002, kdy byla na český trh uvedena první generace modelu Sorento, si ho pořídilo téměř 4 400 zákazníků. Kia přitom předpokládá, že v příštím roce k nim i přes nejistou ekonomickou situaci v České republice přibydou další majitelé. „Sorento čtvrté generace názorně ukazuje proměnu značky KIA v posledních dvou desetiletích. Jestliže první generace Sorenta byla spíše terénním vozem, nová generace je synonymem pohodlí a technologické vyspělosti. Věříme, že i díky tomu si lidé k novému modelu najdou cestu v jakékoli době,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

Čtvrtá generace modelu Sorento je doslova nabitá novými technologiemi, které slouží ke zvýšení bezpečnosti jízdy, potlačení stresu a zvýšení pohodlí pasažérů a obecně ke snadnému ovládání vozidla. „Nové Sorento obsahuje celou řadu prvků, které se u značky Kia objevují vůbec poprvé. Tento technologický skok je o to významnější, že Kia ve svých vozech vždy upřednostňuje jejich intuitivní ovladatelnost před nepromyšleným nasazováním uživatelsky nepraktických technologií,“ říká Kateřina Vaňková Jouglíčková, PR & Corporate Event Manager společnosti KIA MOTORS CZECH s tím, že totéž platí i u Sorenta.

Všechny nové prvky jako třeba kamerový asistent sledování slepého úhlu BVM (Blind-Spot View Monitor), inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním (RSPA), díky kterému může řidič automaticky vyjet z kolmého parkovacího stání bez usednutí do vozidla, nebo digitální přístrojový štít s 12,3“ displejem s možností zobrazení výstražných oznámení, tak zlepšují jízdní komfort a ovládání vozu, aniž by rozptylovaly pozornost řidiče.

Nový naftový čtyřválec doplňuje poprvé i hybridní varianta pohonu, začátkem příštího roku se nabídka rozšíří o Plug-in Hybrid

Čtvrtá generace Sorenta je na českém trhu k dispozici ve dvou motorizacích. Zákazníci mají k dispozici nový naftový čtyřválec 2,2 litru ‚Smartstream‘ s maximálním výkonem 202 koní a točivým momentem 440 Nm, který je spojen s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vůbec poprvé je u takto velkého SUV značky Kia k dispozici také hybridní pohon, konkrétně ve verzi 1,6 T-GDi HEV. Nové elektrifikované ústrojí ‚Smartstream‘ kombinuje přeplňovaný benzinový motor s přímým vstřikováním s elektromotorem o výkonu 44,2 kW a akumulátorem o kapacitě 1,49 kWh. Kombinované ústrojí nabízí výkon 230 koní a točivý moment 350 Nm. Dieselová verze je k dispozici s pohonem přední nápravy nebo s pohonem všech kol, hybridní verze se dodává výhradně s pohonem všech kol. Díky řadě technických inovací se Sorento může i přes svoji velikost pochlubit spotřebou paliva v rozmezí od 5,4 do 6 litrů nafty (podle typu pohonu kol) nebo od 5,6 do 6,2 litru benzinu v případě hybridního ústrojí.

Nové Plug-in hybridní provedení modelu Sorento, které Kia v České republice představí na začátku roku 2021, bude vykazovat nejnižší emise ze všech provedení Sorenta – a současně bude nejvýkonnější. Nabídne přeplňovaný hybridní pohon kombinující akumulátorový modul o kapacitě 13,8 kWh, elektromotor o výkonu 66,9 kW, motor 1,6 litru T-GDI a šestistupňovou automatickou převodovku.


Sorento přijíždí se čtyřmi stupni výbavy, k dispozici je od 1,1 milionu korun

Čtvrtá generace modelu Sorento je na českém trhu k dispozici ve čtyřech stupních výbavy. V bohaté základní specifikaci Comfort s naftovým čtyřválcem 2,2 litru CRDi, pohonem 4x2 a osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (8DCT) je nové Sorento dostupné od 1 099 980 korun. Za stejnou motorizaci s pohonem 4x4 si zákazníci připlatí 50 000 korun. V základní specifikaci dostanou zákazníci vůz plně vybavený prvky pro maximální bezpečí a pohodlí členů posádky. Výbava Exclusive nabízí jak dieselové provedení modelu Sorento s pohonem všech kol, tak i hybridní variantu s přeplňovanou benzínovou pohonnou jednotkou 1,6 litru T-GDI. Cena obou variant činí 1 199 980 korun. Sorento ve druhé nejvyšší výbavě Premium se stejnou nabídkou pohonných ústrojí jako u varianty Exclusive je za cenu 1 319 980 korun. V nejvyšší verzi TOP vybavené všemi prémiovými technologiemi Kia je nové Sorento v provedení diesel a hybrid s pohonem 4x4 k dispozici za 1 379 980 Kč.

Zdroj: TIsková zpráva Kia Motors Czech s.r.o.

Více informací se dozvíte u našeho prodejce vozů Kia:

Jan Zběhlík

Jan Zběhlík

vedoucí prodeje vozů Kia

jan.zbehlik@autocentrum.cz