Úspěch pro Audi: e-tron GT získal „Zlatý volant“ jako nejkrásnější auto roku

Úspěch pro Audi: e-tron GT získal „Zlatý volant“ jako nejkrásnější auto roku

Model Audi e-tron GT* zvítězil v anketě „Zlatý volant 2021“ v kategorii „Nejkrásnější auto roku“. Vítěz této kategorie se prosadil v konkurenci dalších 69 modelů. V létě hlasovali v této renomované anketě čtenáři motoristického časopisu „Auto Bild“ včetně jeho evropských mutací a novin „Bild am Sonntag“.

Zlatý volant pro Audi e-tron GT

  • Zcela elektrické gran turismo obdrželo renomované ocenění
  • Ocenění je výsledkem celoevropského hlasování čtenářů
  • Audi e-tron GT* je pro značku Audi pomyslným majákem, který udává další směr jejího vývoje

Vyhlášení výsledků 45. ročníku ankety „Zlatý volant“ se uskutečnilo 9. listopadu v novinářském klubu v berlínské budově Axel-Springer-Haus. Na slavnostním galavečeru moderovaném Barbarou Schönebergerovou převzal Markus Duesmann, předseda představenstva společnosti AUDI AG, známou sošku pro „Nejkrásnější auto roku“. „Model e-tron GT* potvrzuje svým designem naši ambici být automobilovou designovou značkou. Svými pozoruhodnými jízdními výkony nabízí nejemocionálnější druh elektromobility. A svým trvale udržitelným konceptem dává najevo jasný postoj. Audi e-tron GT* je pro nás pomyslným majákem, který udává další směr vývoje,“ řekl Duesmann.

O přízeň čtenářů usilovalo celkem 70 nových modelů

„Zlatý volant“ patří nejen k nejrenomovanějším, ale také k nejstarším automobilovým anketám v Německu – první Zlatý volant byl předán v roce 1976. V anketě o „Zlatý volant 2021“ měli čtenáři na výběr 70 nových modelů rozdělených do dvanácti kategorií. Hlasování o „Nejkrásnější auto roku“ se přitom konalo napříč kategoriemi a bylo vyhrazeno pouze čtenářům. Jedná se tedy o ocenění publika, pro které je takový emocionální automobil opravdovou srdeční záležitostí.

Progresivní e-tron GT* získává jedno ocenění za druhým

Audi e-tron GT* je průkopníkem elektrické budoucnosti značky Audi, která bude od roku 2026 uvádět na globální trh už jen nové modely s elektrickým pohonem. Model e-tron GT* se vyznačuje emocionálním designem, dynamickými jízdními výkony a trvale udržitelným konceptem – tedy atributy, díky nimž je tento sportovní vůz již teď ikonou značky Audi. Tyto ambice potvrzuje kromě „Zlatého volantu“ také řada dalších ocenění. Gran turismo získalo například ocenění „Autonis“ od motoristického časopisu „auto motor und sport“ pro nejlepší designovou novinku roku 2021 v kategorii „Vyšší třída“. Model e-tron GT* se prosadil také v kategorii „Luxury“ v anketě „German Car of the Year 2022“ (Německé auto roku 2022).

Audi e-tron GT* je v portfoliu značky Audi vrcholným elektromobilem, a přestože je na trhu necelý rok, má již nyní potenciál stát se opravdovým klasickým automobilem.

Zdroj: Tisková zpráva Porsche Česká republika s.r.o.