Volkswagen nabídne českým zákazníkům 101 vozů jubilejní edice Polo GTI Edition 25

Limitovaná jubilejní edice oslavuje čtvrt století ikonických vozů Polo GTI

  • Speciální edice na oslavu 25. výročí sportovních hatchbacků Polo GTI

  • Na český trh zamíří symbolických 101 vozů Polo GTI Edition 25 z celkového počtu 2500 kusů

  • Polo GTI 2.0 TSI 7DSG 152 kW (207 k) s atraktivním paketem „Edition 25“ lze objednávat za 814 900 Kč

 

Limitovaná jubilejní edice

Od minulého týdne si mohou fanoušci rychlých malých hatchbacků nakonfigurovat a objednat kultovní Polo GTI v jubilejní verzi „Edition 25“, jejíž základní cena byla stanovena na 814 900 Kč. Speciální edice vznikla na oslavu čtvrt století sportovních výkonů a ryzího potěšení z dynamické jízdy ve třídě Polo. Český dovozce zajistil pro české zákazníky symbolických 101 vozů z celkového počtu 2500 kusů. Volkswagen Polo GTI Edition 25 s rozsáhlou sériovou výbavou má pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec TSI o výkonu 152 kW (207 k) ve spojení se 7stupňovou převodovkou DSG.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo pro české fanoušky sportovních modelů GTI rezervovat 101 vozů limitované jubilejní edice Polo GTI Edition 25, jíž bude v průběhu jednoho roku vyrobeno pro globální trhy celkem 2500 kusů,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Stejně jako o číslo větší Golf GTI se i Polo GTI stalo ve svém segmentu legendou, která zrychlí tep každému automobilovému nadšenci. O to víc to platí pro jubilejní Polo GTI Edition 25, jež uchvátí nejen svými podmanivými sportovními výkony, ale také exkluzivními prvky vnější a vnitřní výbavy, které umocňují výjimečný charakter speciální edice i vizuálně.

 Jedinečný design s exkluzivními prvky 

Součástí limitovaného Paketu " Edition 25" je kožený sportovní multifunkční volant bez dotykové funkce s logem limitované edice „25“, které přitahuje pozornost i na masce chladiče a zadních dveřích. Již při nastupování přivítají řidiče a spolujezdce vpředu hliníkové prahové lišty s nápisem „one of 2500“. Loga „GTI“ zdobí top sportovní sedadla perforovanou kůží Savona 2.0 a textilní koberečky vpředu a vzadu. Polo GTI Edition 25 s leskle černými 18“ koly „Adelaide“ z lehké slitiny je nabízeno nejen v typických barvách GTI – bílá Pure, červená Kings (metalický lak), modrá Reef (metalický lak), šedá Smoke (metalický lak) a černá Deep (perleťový lak) –, ale také v jedinečném odstínu šedá Ascot.

Modelu Volkswagen Polo GTI Edition 25 dodává křídla přeplňovaný dvoulitrový motor TSI, jehož nejvyšší výkon 152 kW (207 k) a maximální točivý moment 320 N.m přenáší na přední kola sedmistupňová dvouspojková převodovka DSG s takovou efektivitou, že kompaktní vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. Jubilejní Polo GTI navíc disponuje speciálně nastaveným sportovním podvozkem, který snižuje světlou výšku o 15 milimetrů a ve spojení s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS zaručuje pro vozy GTI typickou syntézu vysoké úrovně jízdní dynamiky, vylepšené trakce a precizních jízdních vlastností.

O značce Volkswagen


Značka Volkswagen osobní vozy působí na více než 150 trzích po celém světě a vyrábí vozidla ve více než 30 závodech ve 13 zemích. V roce 2021 vyrobil Volkswagen 4,9 milionu vozidel, mezi něž patří bestsellery, jako jsou Polo, T-Roc, Golf, Tiguan nebo Passat, ale také úspěšné modely elektromobilů ID.3 a ID.4. V uplynulém roce předala společnost zákazníkům na celém světě více než 260 000 elektromobilů, což je dosud nejvyšší počet. V současnosti pracuje pro značku Volkswagen 184 000 lidí na celém světě. K tomu je nutné připočítat více než 10 000 prodejců a servisních partnerů s 86 000 zaměstnanci. Volkswagen svou strategií ACCELERATE důsledně urychluje transformaci na softwarově orientovaného poskytovatele mobilit.

Podívejte se na nabídku vozů Volkswagen

Zdroj: Tisková zpráva Porsche Česká republika s.r.o