Všestranný elektromobil nové éry: Světová premiéra modelu Volkswagen ID.7 Tourer

Všestranný elektromobil nové éry: Světová premiéra modelu Volkswagen ID.7 Tourer

Nový model ID.7 Tourer patří mezi první zcela elektrická kombi ve vyšší střední třídě.

Nový ID.7 Tourer – první zcela elektrické kombi značky Volkswagen

  • Velké kombi: S modelem ID.7 Tourer debutuje v Evropě jedno z prvních elektrických kombi vyšší střední třídy
  • Velký prostor: ID.7 Tourer nabízí místo pro pět osob a až 605 litrů zavazadel. Při cestování ve dvou vzroste objem
    zavazadlového prostoru až na 1714 litrů
  • Velký dojezd: ID.7 Tourer bude nabízen se dvěma velikostmi akumulátorové baterie. Vrcholná verze umožní
    dojezd až 685 km2
  • Velký komfort: Atmosféru vyšší třídy vytváří nová automatická klimatizace, na přání dodávaná sedadla s tlakovou
    bodovou masáží a klimatizací sedacích ploch a nová aplikace Wellness In-Car App

ID.7 je v produktové řadě elektromobilů značky Volkswagen vrcholným modelem – pokrokovým sedanem se splývavou zádí a dlouhým dojezdem. Volkswagen nyní v Evropě rozšiřuje nabídku modelové řady ID.7 o karosářskou variantu kombi. Nový model ID.7 Tourer patří mezi první zcela elektrická kombi ve vyšší střední třídě. V ní je Volkswagen souběžně zastoupen rovněž novým modelem Passat. Obě modelové řady se vzájemně doplňují a společně pokrývají poptávku po všech významných druzích pohonu – od velmi hospodárných vozidel na benzin nebo naftu přes plug-in hybridní pohony s dojezdem více než 100 kilometrů (WLTP) na elektřinu až po čisté elektromobily. Nové kombi ID.7 Tourer snoubí emisní výhody elektromobility s dlouhým dojezdem (až 685 km2 podle metodiky WLTP), velmi kvalitním interiérem, vysokou úrovní cestovního komfortu a velkorysým vnitřním prostorem – a je tak také ideálním manažerským vozem. Celoevropský předprodej bude zahájen již v prvním čtvrtletí letošního roku.

Silná vyšší střední třída

Imelda Labbé, členka představenstva značky Volkswagen, odpovědná za podnikové oblasti prodeje, marketingu a poprodejních služeb, k tomu říká: „Nový model ID.7 Tourer je perfektní kombi především pro rodiny a řidiče, kteří cestují na velké vzdálenosti. Přesvědčí velkorysou nabídkou prostoru, vysokým komfortem a dlouhým dojezdem na zcela elektrický pohon!“ Výroba modelu ID.7 Tourer probíhá společně se sedany se splývavou zádí ID.7 a SUV ID.4 v německém závodě Emden, který se specializuje na elektromobilitu.

Všestranně talentovaný elektromobil

ID.7 Tourer se od sedanu se splývavou zádí výrazně odlišuje zadní částí karoserie. Design elektrického kombi je charakterizován mimořádně dlouhou linií střechy a jejím elegantním přechodem do zadního výklopného víka. Po stylistické stránce je Tourer fúzí klasického kombi ve formátu Passatu a dynamické karoserie Shooting Brake ve stylu Arteonu. Zvýšením výšky v zadní části karoserie došlo v porovnání se sedanem se splývavou zádí k dalšímu zvětšení zavazadlového prostoru. ID.7 Tourer s pěti obsazenými sedadly pojme až 605 litrů zavazadel (s opěradly zadních sedadel v poloze Cargo). Při využití prostoru až k opěradlům předních sedadel a po strop vzroste objem zavazadlového prostoru až na 1714 litrů.

Dojezd až 685 km2 podle metodiky WLTP

Nové kombi ID.7 Tourer je vybaveno nejnovější generací systému elektrického pohonu. Volkswagen bude pro ID.7 Tourer nabízet dvě různé velikosti akumulátorové baterie. V závislosti na kapacitě sady akumulátorů dosáhne manažerský elektromobil dojezdu až 685 km podle metodiky WLTP. U největší akumulátorové baterie bude možné využívat nejvyšší nabíjecí výkon až 200 kW po připojení vozu k rychlonabíjecímu stojanu se stejnosměrným proudem. Tímto výkonem bude možné sadu akumulátorů nabít z 10 na 80 procent za výrazně méně než 30 minut.

Head-up displej s rozšířenou realitou v sériové výbavě

Nový model ID.7 Tourer přichází na trh s inovativními technologiemi. Mezi ně patří sériově dodávaný head-up displej s rozšířenou realitou, která promítá informace důležité pro řízení do zorného pole řidiče, aby osoba za volantem nemusela odvracet zrak od dění na silnici. Head-up displej s rozšířenou realitou současně mění uspořádání přístrojové desky, jejíž klasické přístroje se zmenšily.

Nová aplikace Wellness In-Car App

Volkswagen dosáhl v novém modelu ID.7 Tourer komfortu, který se vyrovná vyšší třídě. Na tom mají svůj podíl detaily, mezi něž patří mimo jiné výdechy ventilační soustavy automaticky ovládané malými servomotory nebo sedadla ergoActive s novou funkcí tlakové bodové masáže3 a automatickou klimatizací sedacích ploch. Další inovací ve výbavě je panoramatická střecha s „chytrým sklem“. Vrstvy skla lze elektronicky měnit od neprůhledných po průhledné. Zcela nová je také aplikace Wellness In-Car App. Prostřednictvím tří předem nakonfigurovaných programů („Fresh Up“, „Calm Down“ a „Power Break“) lze přizpůsobovat funkce vozidla tak, aby bylo cestování pro posádku za jízdy nebo během přestávek co nejpříjemnější. Aplikace přitom v závislosti na výbavě vozidla používá ambientní osvětlení, audiosystém, klimatizaci, nastavení „chytrého skla“, klimatizaci sedacích ploch, masážní funkci v sedadlech, ID.LIGHT a displej informačního a zábavního systému.

Naše nabídka vozů Volkswagen >

Zdroj: Tisková zpráva Porsche Česká republika s.r.o.