Značka Audi oznámila urychlený přechod na elektromobilitu

Za pouhé čtyři roky zahájí Audi výrobu svého posledního zcela nově vyvinutého modelu se spalovacím motorem. A od roku 2026 bude prémiová značka uvádět na globální trh už jen nové modely, které budou mít elektrický pohon.

Předseda představenstva Audi Duesmann oznámil na Berlínské konferenci o klimatu urychlený přechod na elektromobilitu

 

Uvedené plány oznámil Markus Duesmann, předseda představenstva společnosti AUDI AG, na konferenci nadace Stiftung Klimaneutralität. Společnost urychlí v rámci nového strategického zaměření přechod na elektromobilitu. Výroba vozů Audi se spalovacími motory bude postupně utlumována a do roku 2033 ukončena. Nejpozději v roce 2050 bude mít Audi klimaticky neutrální bilanci.


"Díky naší inovační síle nabídneme lidem možnost trvale udržitelné a klimaticky neutrální mobility," pokračoval Duesmann. "Nevěřím, že zákazy budou mít úspěch. Věřím v úspěch techniky a inovací." O přesném termínu ukončení výroby vozů Audi se spalovacími motory rozhodnou zákazníci a legislativa. Pro Čínu se počítá s přetrvávající poptávkou i po roce 2033, proto je možné, že bude uspokojována nabídkou vozidel se spalovacími motory z lokální výroby. Audi bude současně výrazně rozšiřovat svou nabídku výhradně elektricky poháněných modelů. Již v letošním roce zahájila značka Audi prodej nových modelů e-tron GT*, RS e-tron GT*, Q4 e-tron* a Q4 Sportback e-tron*, a uvedla tak na trh více elektromobilů než modelů se spalovacím motorem. Do roku 2025 bude mít značka se čtyřmi kruhy ve své nabídce více než 20 elektricky poháněných modelů. "Tímto plánem vytváříme nezbytnou transparentnost pro rozhodný a energický přechod do elektrické éry. Náš signál je jasný: Audi je připraveno," říká Markus Duesmann.


Pro rozšíření elektromobility a její společenskou akceptaci je rozhodující také výstavba plošné nabíjecí infrastruktury a výroba energie z obnovitelných zdrojů. Audi se angažuje v obou oblastech. Výrobce z Ingolstadtu představil před několika týdny pilotní projekt Audi charging hub jako vlastní prémiové řešení pro nabíjení s možností rezervace a salonkem pro klienty. Výrobce automobilů kromě toho spolupracuje s dodavateli energií, a podporuje tak výstavbu elektráren, které využívají obnovitelné zdroje.

Audi se bude až do ukončení výroby spalovacích motorů věnovat jejich dalšímu vývoji a zdokonalování. Současné generace motorů budou dále vylepšovány pro ještě hospodárnější provoz při zachování velké užitné hodnoty pro zákazníky. Jedna věc je tedy jasná: "Poslední spalovací motor značky Audi bude nejlepším motorem, jaký jsme kdy vyrobili," říká Duesmann.

Zdroj: Tisková zpráva Audi 

 Prohlédněte si nabídku elektromobilů na BARTH-GO.cz